Türkiye'nin en iyi haber sitesi

bağımlılarına özel levhası yaptılar

'nin başkenti Seul'de belediye, yolda yürürken akıllı kullanan yayaları uyarmak için kentin farklı noktalarına 300 yeni işareti yerleştirme kararı aldı.

Giriş Tarihi: 21.6.2016 13:43
Telefon bağımlılarına özel trafik levhası yaptılar

Korea Times gazetesi, tabelaların 'akıllı zombilerininin' dikkatini çekmek için 5 yerde kurulduğunu yazdı. Tabelalardan bir tanesi akıllı telefonuyla meşgulken büyük bir yol ağzında olduğunu ve karşıdan gelen arabayı fark etmeyen bir yayayı gösteriyor.

Ancak bazı insanlar tabelaların bir çözüm olmayacağını düşünüyor. "Sokakta yürürken telefonuna bakan çoğu insan bu tabelaları fark etmeyecek bile" yorumları yapılıyor.Bazı tabelalar ışıklarının yanına asılırken, bazıları da görüş açısı telefona doğru odaklanmış yayaların dikkatini çekmek için yerlere yapıştırılmış.

Kore'nin Ulaşım Güvenliği yetkilileri 2014'te akıllı telefonlar yüzünden gerçekleşen 1000 trafik kazası rapor etti. , akıllı telefonların kullanım oranı en yüksek olan ülkelerden birisi.

Seul'ün bu uyarı girişimi devlet tarafından da destekleniyor. İsveç'te de iki sanatçı bu yıl benzer bir fikir geliştirmiş ve Stockholm'de akıllı telefon uyarıları koymuştu.

Çin'de de akıllı telefonlarına bakarak yürüyen yayalar için yavaş ilerleyen özel şerit yapılmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Telefon bağımlılarına özel trafik levhası yaptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN