Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mucize !

Giriş Tarihi: 22.6.2016 11:48 Güncelleme Tarihi: 22.6.2016 11:50
Mucize kurtuluş!

’da akıllara durgunluk veren bir kaza ve bu kazadan mucize gibi bir hikayesi yaşandı. 12 yaşındaki bir erkek çocuk, oyun oynarken gözüne bir kanca girdi. Kanca çocuğun beynine kadar ulaşmıştı. İmkansız gibi görünen olaydan doktorlar çocuğu sağ salim kurtarmayı başardı.

'ın Hayderabad kentinde Baba Qureshi isimli 12 yaşındaki çocuk bir kasap dükkanındaki aletlerle oynarken bir kanca çocuğun gözüne saplandı. Gözünün kenarından giren kanca şans eseri çocuğun göz çukurunda bir hasara neden olmadı. Olayın en tuhaf yanı ise demir kancanın çocuğun beynine 15 santimetre derinlik yaratarak girmesi oldu. Olay yaşandığı sırada gözünden kanlar akan Baba Qureshi acı içinde kıvranıyordu.

Osmania Hastanesi'nde acil operasyona alınan çocuk için Doktor Premjit Ray "Hastaneye geldiği sırada büyük bir acı çekiyordu. Gözüne saplanan kanca sebebiyle iki gözünü de kaybetme ve beyninde kalıcı bir hasar olması riski çok yüksekti. Çok hızlı davranmak zorundaydık. Yaklaşık 1 saat süren operasyonda gözündeki kancayı çıkarmayı başardık. Beyinde neyse ki bir kanama yoktu ve kalıcı bir hasar olmadı." dedi.

Baba Qureshi sol gözünü kaybetmiş olsa da hayatına normal bir şekilde devam edebilecek. 12 yaşındaki çocuk 1 hafta içinde hastaneden taburcu edilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mucize kurtuluş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN