Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ırkçı part lideri : Umarım Brexit domino etkisi yaratır

AB Bakanı Ann Linde Cuma günü yapılacak AB Bakanları toplantısı öncesinde endişeleri abartmamak gerektiğini, daha çok Avrupa’da milliyetçi kesimlerin güçlenmesinden endişeli olduğunu belirtitken, ’te yabancı düşmanı ırkçı görüşleri ile tanınan Demokratları partisi lideri Jimmie Åkesson İsveç’in de Ingiltere’nin yolunu izlemesi gerektiğini belirtip ‘‘Umarım Brexit Avrupa’da domino etkisi yaratır’’ diye konuştu.

Giriş Tarihi: 24.6.2016 11:10
İsveç ırkçı part lideri : Umarım Brexit domino etkisi yaratır

Bu akşam 'Yaz Ortası Şenlikleri' ni kutlamaya hazırlanan 'in bir aydır görevde bulunan AB Bakanı Ann Linde İngiltere'de halk oylamasında AB den çıkma yanlılarının kazanması ile büyük sorunları başkaları ile işbirliğine gitmeden kendi başlarına çözmek iddiasında olanların yelkenlerini rüzgarla dolduracak olmasından endişelerini dile getirerek ''Sabah kalktığımda önce şöyle düşündüm : Çiçeklerin solduğu bir Yaz Ortası Şenliği kutlayacağız.Sonra çıkıp harükulade Lüksemburg'un bir resmini çektim. Biz Avrupa'ya, Avrupa Birliğine aitiz diye düşündüm.'' diye konuştu.

"BİZ İSVEÇ'İN DE İNGİLTERE'NİN İZLEDİĞİ YOLU İZLEMESİNİ İSTİYORUZ"

Yabancı düşmanı ırkçı görüşleri ile tanınan Demokratları parti lideri Jimmie Åkesson ise bugünün çok mutlu bir 'Yaz Ortası' günü olduğunu belirtip ''Biz İsveç'in de İngiltere'nin izlediği yolu izlemesini istiyoruz. Eminim ki İsveç'te ve diğer AB ülkelerinde bunun için büyük destek var. Umarım Brexit bir domino etkisi yaratır ve Brüksel'deki elitin burnunu sürter'' diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsveç ırkçı part lideri : Umarım Brexit domino etkisi yaratır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN