Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk kadın gurbetçiden Alman bakana ders

’da düzenlenen bir iftar yemeğinde Türk kadın gurbetçi, Türk asıllı vekile adeta ders verdi.

Giriş Tarihi: 25.6.2016 17:31

'nın Köln kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) tarafından gerçekleştirilen iftar siyasetçileri, bürokratları ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerini bir araya getirdi.

İftara, Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti Başbakanı Hannelore Kraft, Federal Mülteciler, Göç ve Uyum Bakanı Aydan Özoğuz ile Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Henriette Reker de katıldı.

TÜRK GURBETÇİ KADIN ADETA DERS VERDİ

Programda katılımcılar tek tek konuşma yaparken, Türkiye'nin Ermenilere soykırım yaptığına yönelik yasa tasarısını Parlamentosu'na öneren Türk asıllı vekillerden biri olan Alman Uyum Bakanı Aydan Özoğuz'un konuşması sırasında Türk gurbetçi kadın sırtını dönerek protesto etti. Korumalar 'çok dikkat çekiyorsunuz' şeklinde bir uyarı yapsa da eylemine devam etti.

Konuşmasının sonunda Alman vekilin yanına giden Türk kadın ders niteliğinde bir konuşma yaptı. Elini sıkmayarak tepki gösteren Türk gurbetçi, demokratik hakkını kullanarak kendisine bir şeyler söylemek istediğini ifade etti. Türk kadının ders niteliğindeki sözleri şu şekilde;

''Sizi önce sırtımı dönerek protesto ettim. Şimdi de demokratik hakkımı kullanarak tepki göstereceğim. Nasıl böyle bir ihanete ortak olursunuz. Şu an karşınızda Türkiye Cumhuriyeti halkını temsilen durduğumu hissediyorum. Bizim ecdadımız hiçbir ırka soykırım yapmamıştır siz bir Türk olarak hiç mi vicdanınız sızlamıyor hiç mi utanmuyor üzülmüyorsunuz? Siz şehitlere kanımıza ihanet ettiniz. 'ya mı kalmış bizi eleştirmek. Almanya kendi tarihine baksın. İki tane çok büyük soykırım yapan Almanya bizi böyle suçlayamaz. ''

TEBRİK ALDI

Türk gurbetçi kadının bu tepkisi şaşkınlıkla karşılanırken iftardaki katılımcıların bir kısmı tebrik etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk kadın gurbetçiden Alman bakana ders
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN