Çocuklar varken camiye saldırı...

’da, aralarında çocukların da bulunduğu 300 kişi teravih namazı kıldığı esnada, caminin önündeki araçlar ateşe verildi. Ölen ya da yaralanan yok

Giriş Tarihi: 30.6.2016
Çocuklar varken camiye saldırı...
'nın batısındaki Perth kentinde, Avustralya İslami Koleji'ne ait Thornlie Camisi'ndeki çocuklar teravih namaz kılarken, caminin dışındaki otomobiller ateşe verildi. Camideki çocuklar ise yanan araçların bulunduğu yere en yakın konumdaydı. Görgü tanıkları yüksek sesli bir olduğunu aktardı. Ahmet isimli 33 yaşındaki bir görgü tanığı, patlamadan 10 dakika sonra siren seslerini duyduklarını anlatarak, "Sanki bir molotof kokteyli patladı ve caminin camlarından biri kırıldı" dedi. Saldırı sonucu ölen ya da yaralanan olmadı.

NAMAZI BİTİRDİLER
Cami duvarına İslam'a hakaret içeren mesajlar yazıldığı da görüldü. Araçların yakılmasında yanmayı artıcı kimyasal bir madde kullanıldığı düşünülüyor. Polis yangın çıktıktan sonra bir sokağa doğru koşan üç kişiyi arama çalışmalarını sürdürüyor. Avustralya Dışişleri Bakanı Julie Bishop da Thornlie Camisi'ne yapılan saldırının politik olduğunu açıkladı. Caminin baş imamı Yahya Adel İbrahim ise, olay sırasında yaklaşık 300 kişinin camide teravih namazı kıldığını belirtip, "Yaşananlara rağmen herkes, teröre boyun eğmemek için namazını bitirmek üzere camide kaldı" diye konuştu.

MÜSLÜMANLARA ŞİDDET PATLADI
'de silahlı saldırıda hayatını kaybeden İşçi Partili milletvekili Jo Cox'un açıklaması planlanan rapor, ülkede Müslümanlara yönelik saldırılarda geçen yıl "patlama" yaşandığını ortaya koydu. İslamofobi vakalarını takip eden İngiliz sivil toplum kuruluşu Tell Mama, Müslümanlara yönelik saldırıların 2015'te yüzde 326 oranında arttığını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar varken camiye saldırı...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN