İtalya Dışişleri Bakanı: “’yi izole etmek mazoşist bir tavırdır”

İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, ’nin Avrupa’ya yakınlaşması gerektiğine işaret ederken, onu izole etmenin mazoşist bir tavır olduğunu savundu.

Giriş Tarihi: 1.7.2016 14:31 Güncelleme Tarihi: 1.7.2016 16:44
İtalya Dışişleri Bakanı: “Türkiye’yi izole etmek mazoşist bir tavırdır”

La Stampa gazetesine bir mülakat veren Paolo Gentiloni, "İngiltere, Avrupa'dan uzaklaşırken, yakınlaşmaya çalışıyor. ile müzakerelere başlanmasının üzerinden 11 yıl geçti. Bugün buna (AB'ye girişine) değer mi?" sorusuna, " saldırı altında. Onun Avrupa'ya yakınlaşma sürecini desteklemek resmi bir jest değildir. Bunun yerine, onun izolasyonunun mazoşist bir tavır olduğunun bilincini vurgulamaktır" diye yanıt verdi.

CAMERON: AVRUPA'YA SIRTIMIZI DÖNMEMELİYİZ

"10 YIL BOYUNCA TÜRKİYE'YE KAPILARI KAPATMANIN FAYDASI OLMADI"

Gentiloni, "5 yıl önceki dinamik ve açık Türkiye, şimdi başına buyruk bir ülke gibi görünüyor. Bizimle ne alakası var?" şeklindeki soruya ise şöyle karşılık verdi:

"Brüksel tarafından 10 yıl boyunca kapıların kapatılmasının faydası olmadı. Şimdi buna yatırım için iki olumlu gerekçe var: ilki, göçmenlerle ilgili olan anlaşma, bunun sadece Almanya'yı ilgilendirdiğini kafamızdan silelim. Diğeri ise, Ankara'nın Moskova ile buzları eritmesi."

S&P, AB`NİN KREDİ NOTUNU DÜŞÜRDÜ "İTALYA, TÜRKİYE'YE KARŞI ÖNYARGILI OLMA HATASINI YAPMADI"

İtalya diplomasinin başı, odağın Doğu Avrupa'ya doğru kayması riski olup olmadığına ilişkin ise, "Makul olunmalı. Bu, tüm krizlerin anası olan Suriye'ye ilişkin diplomasi masasında önemli bir karttır. Sivil haklarını savunuyoruz ve Suriyeli Kürtler konusunda farklı görüşlere sahibiz. Ancak bu, Türkiye'ye karşı önyargı göstermekten farklı bir şeydir ki İtalya bu hatayı asla yapmadı" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE AVRUPA'NIN LİDERİ!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İtalya Dışişleri Bakanı: “Türkiye’yi izole etmek mazoşist bir tavırdır”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN