Katliam silahı 'den

Giriş Tarihi: 2.7.2016
Katliam silahı ABD'den

13 Kasım 2015’te Paris’te düzenlenen terör saldırılarında kullanılan silahlardan birinin, yasadışı yollarla ’den temin edildiği ortaya çıktı

'de tümüyle kontrolden çıkan silahlanma çılgınlığının izlerine, 13 Kasım 2015'te Paris'te düzenlenen ve 130 kişinin yaşamına mal olan terör saldırılarında da rastlandı. Judicial Watch sitesinin özel haberine göre, saldırılarda kullanılan silahlardan birinin ABD'nin Arizona eyaletindeki yasadışı satış noktalarından temin edildiği belirlendi. Siteye göre, ABD'deki kontrolsüz silah satış mağazaları, teröristler için istedikleri her türlü malzemeyi temin edebilecekleri mekanlar durumunda. Söz konusu silahın Arizona'nın Phoenix kentindeki bir dükkândan temin edildiğini belgeleyen Judicial Watch, haberlerin basında yer almaya başlamasıyla birlikte FBI'nın da soruşturma başlattığını duyurdu.

TÜMÜYLE BAŞIBOŞLUK VAR
ABD'de silah, alkol ve tütün satışını ve kullanımını kontrol altında tutan yetkili büro ATF'nin de konudan habersiz olduğunu kaydeden Judicial Watch'un raporu, çılgınlık boyutuna ulaşan silahlanmanın, dünyanın diğer noktalarında da insanlara zarar vermeye başladığını belgeledi. ATF'nin Washington D.C.'deki merkeziyle temasa geçen Judicial Watch, Phoenix'teki silah satış noktasının büronun denetiminden hiç geçmediğini de ortaya çıkardı. Haberde ayrıca, ABD içinde sıklıkla işlenen kitlesel saldırı ve katliamlarda kullanılan silahların da aynı şekilde denetimden yoksun olduğu belirtildi. Silahların kontrol dışı alınıp satılması skandallarının yanısıra, bazı vakalarda saldırganların da 'yanlışlıkla' devletin çeşitli kurumlarının eğitimlerine katıldığı da kaydedildi.


DAEŞ militanlarının Paris'in birçok noktasında eşzamanlı olarak düzenlediği saldırılarda 130 kişi yaşamını yitirmişti. Saldırganların bağlantıları ve yardım aldıkları odaklar hâlâ soruşturuluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katliam silahı ABD'den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN