Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İstanbul'daki gibi bir saldırı 'da da gerçekleşebilir'

iç istihbarat servisi Federal Anayasayı Koruma Teşkilatının Başkanı Maassen, Atatürk Havalimanı'ndaki gibi bir terör saldırısının 'da da gerçekleşebileceği uyarısında bulundu.

Giriş Tarihi: 3.7.2016 00:53
'İstanbul'daki gibi bir saldırı Almanya'da da gerçekleşebilir'

iç istihbarat servisi Federal Anayasayı Koruma Teşkilatının Başkanı Hans-Georg Maassen, Atatürk Havalimanı'ndaki gibi bir terör saldırısının 'da da gerçekleşebileceği uyarısında bulundu.

Maassen, Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesine yaptığı açıklamada DAEŞ'in kendi bölgesinde askeri alanda aldığı darbelerin Avrupa'daki güvenlik durumunu iyileştirmediğini belirterek, terör örgütünün Avrupa'da gerçekleştirdiği saldırılarla sadece korkutmayı amaçlamadığını, aynı zamanda kendi taraftarlarına "var olduğu" yönünde bir mesajı da içerdiğini kaydetti.

"İstanbul'daki gibi bir saldırının bizde de gerçekleşme ihtimalini dışlayamayız." ifadesini kullanan Maassen, son aylardaki sığınmacı akınından dolayı güvenlik güçlerinin ek sınamalarla karşı karşıya olduğunu belirtti.

DAEŞ'in görevlendirmesiyle 17 kişinin sığınmacı olarak kendini gizleyerek seyahat ettiği yönünde güçlü ipuçlarının bulunduğunu ifade eden Maassen, bunların çoğunun ya öldüğünü ya da cezaevinde bulunduğunu, ikisinin ise Paris'teki terör saldırılarında öldüğünü kaydetti.

'ya geçen yıl 1 milyondan fazla sığınmacı girmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İstanbul'daki gibi bir saldırı Almanya'da da gerçekleşebilir'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN