Obama'dan Ramazan Bayramı mesajı!

Giriş Tarihi: 7.7.2016 01:47
Obama'dan Ramazan Bayramı mesajı!

Başkanı Barack Obama, ABD ve dünyadaki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Obama, yayımladığı bayram mesajında, "Yeni hilalin görülmesiyle birlikte, ben ve eşim Michelle, Ramazan Bayramı'nı kutlayan ve dünya genelindeki Müslümanlara en sıcak dileklerimizi sunuyoruz." ifadesini kullandı.

Müslümanların, kendilerine ramazanın ruhani yenilenme ve yoksullara yardım etme zamanı olduğunu hatırlattığını belirten ABD Başkanı Obama, ABD'de Ramazan Bayramı'nın kutlanmasının, ülkenin farklı kültürlerini hatırlamak açısından önemli olduğunu söyledi.

"RAMAZAN AYI BOYUNCA MASUM İNSANLAR HAYATINI KAYBETTİ"

Geçen ay içinde dünyanın farklı bölgelerinde şiddet olaylarına şahit olunduğuna dikkati çeken Barack Obama, ramazan ayı boyunca Orlando'da, İstanbul'da, Dakka'da, Bağdat'da ve Medine'de yüzlerce masum insanın hayatını kaybettiğini anımsattı.

Obama, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Burada, evimizde de Müslümanlara yönelik saldırıların arttığını görüyoruz. Kimse ibadethanelerinde kendilerini tehlike içinde hissetmemelidir. Bir çok Amerikalı ramazan boyunca içinde yaşadığı toplumdaki Müslümanlara yardım etmiş, hatta Müslüman komşularıyla birlikte oruç tutmuştur. Nefrete karşı Amerikalı değerlerimiz bizi bir araya getirecek ve birlik içinde olarak birbirimizi koruyacağız. Benim ailemden sizin ailenize, bayramınız mübarek olsun."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama'dan Ramazan Bayramı mesajı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN