Petrokimya tesisinde !

'ın güneybatısında yer alan Ahvaz kentine bağlı Mahşehr ilçesindeki Bu Ali Sina petrokimya tesisinde çıkan nedeniyle söz konusu tesisle birlikte bölgedeki 5 petrol tesisinde tahliye işleminin başladığı belirtildi.

Giriş Tarihi: 7.7.2016 22:31 Güncelleme Tarihi: 7.7.2016 23:51
Petrokimya tesisinde yangın!
'ın yarı resmi ajansı Tesnim'e göre, dün akşam Bu Ali Sina petrokimya tesisinin paraksilen biriminde meydana gelen sızıntı nedeniyle çıkan sonucu yakıt tankları da alev aldı. Yakıt tanklarındaki yangının halen söndürülemediği belirtildi.

Tesisin yakıt tanklarındaki yangın nedeniyle Petrol Bakanlığı'nın talimatıyla Bu Ali Sina petrokimya tesisindeki yangının çevredeki tesislere de sıçrama ihtimali göz önüne alınarak, bölgedeki Fecr, Huzistan, Tondguyan ve Emir Kebir adlı petrokimya tesislerinin de tahliye edildiği bildirildi.

Tesnim'in raporuna göre, Mahşehr Özel Ekonomi Bölgesi'nde yer alan tesislerde yılda yaklaşık 25 milyon ton petrokimya ürünü üretiliyor. Raporda, tesislerin tahliyesinin bu üretime darbe vurabileceği ifade edildi.

SALDIRI İDDİASI

Öte yandan "Ahvaz Şahinleri" adlı bir örgüt, internet sitesinde yayınladığı açıklamada, 'ın, Arap kökenli vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Ahvaz bölgesinde "baskıcı politikalar izlediği" gerekçesiyle tesise saldırı düzenlendiğini iddia etti.

Açıklamada, saldırının sorumluluğunu üstlenen örgüt, İran ekonomisinin hedef alınmaya devam edileceğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Petrokimya tesisinde yangın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN