Pistorius 6 yıl hapis cezası aldı

Cezası az bulunduğu için yeniden yargılanan paralimpik atlet Oscar Pistorius, kız arkadaşını öldürmekten 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Giriş Tarihi: 7.7.2016
Pistorius 6 yıl hapis cezası aldı
Olimpiyatlara katılan ilk paralimpik atlet olarak tarihe geçen ve kız arkadaşı Reeva Steenkamp'ı öldürmekten suçlu bulunan Güney Afrikalı sporcu Oscar Pistorius, 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Güney Afrika'nın Pretoria kentinde görülen davada hâkim Thokozile Masipa, ünlü sporcuyu, kız arkadaşı Reeva Steenkamp'ı öldürmekten 6 yıl hapse mahkûm etti. Masipa, 15 yıl hapis cezasına çarptırılması beklenen Pistorius'a daha az ceza verilmesinde, azımsanmayacak ve ikna edici koşulların var olduğunu açıkladı. Oscar Pistorius, kız arkadaşı Reeva Steenkamp'ı 14 Şubat 2013'te Pretoria'daki evinde "dikkatsizlik sonucu öldürmekten" 5 yıl hapse mahkûm edilmişti. 29 yaşındaki Pistorius, evine zorla girildiğini düşünerek kilitli olan tuvaletin kapısından ettiğini ve o sırada kız arkadaşını yanlışlıkla vurduğunu savunmuştu.

'ÖNGÖRÜLEN PLANSIZ CİNAYET'
Güney Afrikalı paralimpik sporcunun, kalan 4 yıllık cezasını amcasının evinde gözetim altında geçirmesi kararlaştırılmıştı. Güney Afrika Yargıtay Ceza Dairesi'nin, "ihmal sonucu öldürmek"ten aldığı cezayı yetersiz bulup "öngörülen fakat planlanmayan "e dönüştürülmesine hükmettiği Pistorius hakkındaki dava, yeniden açılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pistorius 6 yıl hapis cezası aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN