Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uçakları durdurun bayramlaşacağız

’de Esed rejimi ve Rus jetlerinin bomba yağdırmaya devam ettiği Halep’teki siviller hazırladıkları pankartlarla kamuoyuna mesaj gönderdi. Rejimin bayramda da sürdürdüğü saldırılara dikkat çekmek isteyen halk, pankartlara “Uçakları durdurun, bayramlaşacağız” yazdı.

Giriş Tarihi: 7.7.2016 10:36 Güncelleme Tarihi: 7.7.2016 23:00
Uçakları durdurun bayramlaşacağız

iç savaşı 6'ncı yılına girerken, her bayram olduğu gibi bu bayramda da sivil halk bombardıman korkusuyla Ramazan Bayramı'na girdi. 'de uzun süredir Esed rejimi ve Rusya'nın yoğun hava ve kara saldırılarına maruz kalan Halep'te siviller hazırladıkları pankartlarla kamuoyuna mesaj gönderdi.

SURİYE'DE BOMBALI SALDIRI: 25 ÖLÜ

PANKARTLARLA DÜNYAYA ÇAĞRI

Halep halkı, Ramazan Bayramı'nda hazırladıkları pankartlarla dünya kamuoyuna seslendi. Her yaştan Halepli, bombardımanın durmasını istedi.
YILDIRIM'DAN SURİYE MESAJI: 'ÖNCE DİKTATÖR REJİM SONA ERSİN'

BAYRAMDA CAMİLERİ DOLDURDULAR

Hiçbir kutsal tanımayan Esed rejimi ve Ruslara ait jetlerin yoğun bombardımanına dikkat çekmek isteyen 7'den 70'e Halep halkı, pankartlara "Uçakları durdurun, bayramlaşacağız" yazdı. Halepliler, İngilizce ve Arapça yazılan pankartları ellerinde tutarak dünyaya savaşı durdurun çağrısı yaptı. Öte yandan Türkiye'ye göre bayrama bir gün geç başlayan Halep'te halk muhaliflerin denetiminde bulunan bölgelerde bombardıman korkusuna rağmen bayram namazında camileri doldurdu.

Yeni Şafak

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uçakları durdurun bayramlaşacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN