Türkiye'nin en iyi haber sitesi

basınına göre 'iç savaş' yaşanıyor

'de 11 Eylül saldırılarının ardından bir günde en fazla sayıda in öldürüldüğü gecenin ardından Amerikan medyası olayı "iç savaş", "pusu" ve "çılgınlık" gibi çarpıcı ifadelerle verdi.

Giriş Tarihi: 8.7.2016 21:48 Güncelleme Tarihi: 8.7.2016 21:59
ABD basınına göre 'iç savaş' yaşanıyor

'de son 3 günde 3 siyahi Amerikalının ler tarafından öldürülmesinin protesto edildiği olaylar esnasında dün Dallas'ta keskin nişancıların gerçekleştirdiği saldırıda 5 polis hayatını kaybetti, 7 polis ve 2 sivil yaralandı.

MEDYADA ÇARPICI İFADELER

ABD'nin yakın tarihinde polisleri hedef alan en büyük çaplı saldırı olarak kayıtlara giren keskin nişancı saldırısı, Amerikan medyasında çarpıcı ifadelerle geniş yer buldu.

ABD'DE POLİSE SALDIRI: 5 ÖLÜ, 7 YARALI

WASHİNGTON POST

Washington Post gazetesi, polislere yapılan saldırı haberinde "pusu" kelimesini kullandı. Washington Post, "Dallas'taki pusuda 5 polis öldürüldü, 7 polis yaralandı" başlığıyla sunduğu haberde, ABD'de polis şiddetini protesto gösterilerinde polislere pusu kurulduğuna yer verdi.

Haberde, saldırganın polise yapığı açıklamada kullandığı "Beyazları öldürmek istedim. Özellikle beyaz polisleri" sözlerine de geniş yer verildi.

OBAMA'DAN AÇIKLAMA GELDİ!

NEW YORK TİMES

New York Times gazetesi ise "Dallas'ta pusu: Protestoda keskin nişancı saldırısında 5 polis öldürüldü" başlığıyla verilen haberde keskin nişancının öldürüldüğü ve diğer 3 şüphelinin yakalandığı bilgisine yer verildi.

POLİSİ SIRTINDAN VURMA ANI KAMERADA!

"İÇ SAVAŞ", "PUSU", "ÇILGINLIK"


NEW YORK POST

New York Post gazetesinin "İç savaş" manşetiyle gördüğü saldırıya ilişkin "Polis karşıtı protestoda 4 polis öldürüldü" ifadelerine yer verdi.

DAİLY NEWS

Daily News gazetesinin "Çılgınlık" manşetiyle geçtiği olay, Dallas Morning News gazetesinde "Pusu" üst başlığıyla kendine yer buldu.

WALL STREET JOURNAL

ABD'nin önemli gazetelerinden Wall Street Journal ise 1. sayfasında "Dallas'ta polisler öldürüldü" başlığını kullandı.

ABD'DE POLİS ŞİDDETİ SİYAHİLERİ SOKAĞA DÖKTÜ

CNN KANALI

CNN kanalı ise saldırıyı "Dallas'ta 5 polis öldürüldü: 11 Eylül'den bu yana polisler için en ölümcül gün" ifadeleriyle yansıttı. Özellikle 11 Eylül saldırılarından bu yana bir olayda en fazla sayıda Amerikan polisinin öldürülmüş olmasına vurgu yapılan haberde, ülkenin zor günlerden geçtiği kaydedildi.

ABC NEWS

Bir diğer haber kanalı ABC News de benzer bir yaklaşımla dünün, polisler için en kanlı günlerden biri olduğunu vurgulayarak, "Dallas toplu saldırısı, 11 Eylül'den bu yana polisler için en ölümcül gün" başlığını kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD basınına göre 'iç savaş' yaşanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN