Türkiye'nin en iyi haber sitesi

da sorgulayacak

Demokrat Parti başkan aday adayı , bakanlığı döneminde elektronik yazışmalar için özel e-posta adresini kullanması nedeniyle Adalet Bakanlığının ardından tarafından da sorgulanacak.

Giriş Tarihi: 8.7.2016 09:30
Clinton'ı Dışişleri Bakanlığı da sorgulayacak

, Demokrat Parti başkan aday adayı Hillary 'ın bakanlığı döneminde elektronik yazışmalar için özel e-posta adresini kullanması hakkında yeni bir soruşturma başlatıyor.

AP haber ajansının ABD Dışişleri Bakanlığı yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Adalet Bakanlığının suçsuz bulduğu Clinton, bu kez Dışişleri Bakanlığı tarafından sorgulanacak.

Bakanlık Sözcüsü John Kirby, Dışişleri Bakanlığının nisan ayında Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Adalet Bakanlığının başlattıkları soruşturmayla çakışmaması için durdurduğu soruşturmanın yeniden başlayacağını bildirdi.

Kirby, Clinton'un bakanlık yaptığı dönemde birlikte çalıştığı kişilerin sorgulanacağını belirtti.

FBI ile ABD Adalet Bakanlığı, Clinton'ın bakanlığı döneminde kişisel e-posta adresinden yaptığı yazışmalardaki hassas bilgilerin kötüye kullanılıp kullanılmadığını araştırmış, adalet Bakanlığı, tamamlan soruşturma kapsamında Clinton dahil hiç kimsenin suçlu bulunmadığını açıklamıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Clinton'ı Dışişleri Bakanlığı da sorgulayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN