Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zirvesi, hayatını kaybeden askerleri için saygı duruşuyla başladı

Varşova’da gerçekleştirilen hükümet ve Devlet Başkanları Zirvesi’nin oturumunda, bugüne kadar hayatını kaybeden askerleri için saygı duruşu gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 8.7.2016 17:27 Güncelleme Tarihi: 8.7.2016 17:29
NATO Zirvesi, hayatını kaybeden NATO askerleri için saygı duruşuyla başladı

hükümet ve Devlet Başkanları Zirvesi Oturumu ile Polonya'nın başkenti Varşova'da başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve diğer liderler, zirve öncesinde Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda tarafından karşılandı.

OTURUM NATO ASKERLERİ İÇİN SAYGI DURUŞU İLE BAŞLANDI

Aile fotoğrafında yer alan liderler daha sonra zirvenin açılış oturumuna katıldı. Oturum, bugüne kadar hayatını kaybeden NATO askerleri için saygı duruşu ile başlandı. NATO personeli onuruna düzenlenen törenin ardından NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda açılış konuşması gerçekleştirdi.

KÜRESEL KONULAR ELE ALINACAK

iki gün sürecek zirvede NATO askerlerinin Rusya'ya karşı Estonya, Letonya, Litvanya ve Polonya'da konuşlandırılması, Birleşik Krallık'ın AB'den ayrılması, AWACS'ların sayısının artması, Ukrayna'daki durum, Karadeniz güvenliği ve sınırdaki gelişmeler gibi küresel konular ele alınacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
NATO Zirvesi, hayatını kaybeden NATO askerleri için saygı duruşuyla başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN