Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan flaş Karadeniz açıklaması

Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, 'nun, Karadeniz'deki askeri varlığını artırıp artırmayacağını ekim ayında görüşeceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 8.7.2016 20:52 Güncelleme Tarihi: 8.7.2016 21:22
NATO'dan flaş Karadeniz açıklaması

Stoltenberg, Polonya'nın ev sahipliğinde başkent Varşova'da düzenlenen Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nin ilk gününde düzenlenen oturumların ardından basın toplantısı düzenledi.

''ASKERİ BİRLİKLER KONUŞLANDIRILACAK''

Mukabele Gücü'nün mevcudiyetini 3 kat artırarak 40 bin askere çıkardıklarını ifade eden Stoltenberg, son dönemde ittifakın doğusunda 8 yeni merkez oluşturulduğunu ve güneydeki krizlerden en çok etkilenen Türkiye'nin hava savunmasını güçlendirdiklerini belirtti.

OBAMA: ASKER GÖNDERECEĞİZ

Zirvede, NATO'nun Doğu Avrupa'da askeri varlığını artırması yönünde karar aldıklarına dikkati çeken Stoltenberg, Letonya, Litvanya, Estonya ve Polonya'ya çok uluslu askeri birlikler konuşlandırılacağını söyledi.

Stoltenberg, rotasyona bağlı olarak gelecek yıl Doğu Avrupa'da konuşlandırılacak bu çok uluslu birliklerde, Kanada'nın Letonya, Almanya'nın Litvanya'da Birleşik Krallık'ın Estonya'da ve ABD'nin Polonya'da öncü rol üstleneceğini ifade etti.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, NATO'nun Karadeniz'deki askeri varlığının kapasitesinin artırılıp artırılmayacağı konusunun ekim ayındaki savunma bakanları toplantısında ele alınacağını açıkladı.RUSYA'DAN FLAŞ TÜRKİYE AÇIKLAMASI!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
NATO'dan flaş Karadeniz açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN