Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oğul Kaddi’yi gizlice saldılar

Giriş Tarihi: 8.7.2016
Oğul Kaddafi’yi gizlice saldılar

Linç edilen eski lideri Muammer Kaddi’nin oğlu Seyfülislam Kaddafi’nin, 5 yıldır tutulduğu cezaevinden af kanunu sayesinde gizlice salıverildiği ortaya çıktı

'nın eski lideri Muammer Kaddi'nin oğullarından Seyfülislam Kaddafi'nin, Zintan kentinde tutulduğu hapishaneden gizlice salıverildiği ortaya çıktı. Seyfülislam'ın avukatı, müvekkilinin 12 Nisan'da serbest kaldığını belirtti.

LİBYA'DA VE DURUMU İYİ
Han, 2011'den bu yana Zintan'da tutuklu bulunan Seyfülislam Kaddafi'nin özgürlüğüne kavuşmasının, Tobruk Parlamantosu'nda kabul edilen bir af kanunu sayesinde olduğunu da kaydetti. France 24 televizyonu, 44 yaşındaki Kaddafi'nin 'da "gayet iyi ve güvenli" bir şekilde yaşamaya devam ettiğini duyurdu. Babası Muammer Kaddafi'nin Libya'yı demir yumrukla yönettiği dönemde ülkenin en güçlü figürlerinden biri haline gelen Seyfülislam Kaddafi, 2011'de halk ayaklanmalarının başlamasıyla kılık değiştirerek ülke dışına kaçmaya çalışırken yakalanmıştı. Zintan'da etkili olan militanların elinde tutsak bulunan Seyfülislam, geçtiğimiz yıl Trablus'taki hükümete bağlı mahkemeler tarafından gıyabi ölüm cezasına çarptırılmıştı. 2011'de linç edilen Muammer Kaddafi'nin eşi Safiye Ferkaş ve kızı Ayşe, hâlen Umman'ın başkenti Maskat'ta yaşıyor. Kaddafi'nin bir diğer oğlu Hannibal de hayatta.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oğul Kaddafi’yi gizlice saldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN