Türkiye'nin en iyi haber sitesi

S&P'den 'ye bir şok daha!

Giriş Tarihi: 8.7.2016 02:00
S&P'den İngiltere'ye bir şok daha!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P), ’deki 7 bankanın not görünümünü düşürdü.

S&P'den yapılan açıklamada, Barclays, Clydesdale Banks, HSBC Holdings, Lloyds Banking Group, Nationwide Building Society ve Santander UK Group Holdings'in not görünümlerinin "durağan"dan "negatif"e; Royal Bank of Scotland Group'un not görünümünün ise "pozitif"ten "durağan"a indirildiği bildirildi.

S&P, AB`NİN KREDİ NOTUNU DÜŞÜRDÜ

BREXİT RİSKİ ARTIRIYOR

Söz konusu bankaların kredi notlarının korunduğu belirtilen açıklamada, 'nin AB'den ayrılmasının (Brexit), ülkenin ekonomik durumuyla ilgili riski artırdığına işaret edildi. Bu durumun bankacılık sektörüne olumsuz etkisinin olacağının öngörüldüğü ifade edildi.

10 SORUDA İNGİLTERE'NİN AB'DEN AYRILMASI!

KONUT FİYATLARINDAKİ DÜŞÜŞ

Kredi büyümesindeki yavaşlama ve konut fiyatlarındaki düşüş nedeniyle ekonomisinin olumsuz etkileneceği tahminine yer verilen açıklamada, gelecek 2 yıl içinde ülkenin ekonomik risk değerlendirmesinin "en az üçte bir olasılıkla" bozulacağının öngörüldüğü kaydedildi.

S&P, 23 Haziran'da düzenlenen Brexit oylamasının ardından 27 Haziran'da yaptığı açıklamada, artan belirsizlik ortamı nedeniyle İngiltere'nin kredi notunun "AAA" seviyesinden "AA" seviyesine çekildiğini ve ülke notu görünümünün ise "negatifte" bırakıldığını duyurmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
S&P'den İngiltere'ye bir şok daha!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN