Müslüman toplumlarla yakından çalışmalıyız!

Başkanı Obama, DAEŞ'in daha fazla terör saldırılarına başvuracağı uyarısında bulunarak, Müslüman toplumlarla yakından çalışılması gerektiğini ifade etti.

Giriş Tarihi: 9.7.2016 23:16 Güncelleme Tarihi: 9.7.2016 23:55
Müslüman toplumlarla yakından çalışmalıyız!

Başkanı Barack Obama, NATO üyesi 28 ülke ve ortak ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarını bir araya getiren Polonya'nın ev sahipliğinde başkent Varşova'da düzenlenen NATO Zirvesi'nin sona ermesinin ardından, bir basın toplantısı düzenledi.

Dallas kentinde perşembe gecesi 5 polisin hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin değerlendirmede bulunan Obama, "Dallas'taki saldırıları düzenleyen çıldırmış bir kişi ve onun gibilerin hareketleri ABD'yi, Afrika kökenli Amerikalıları ve Amerikalı Müslümanları temsil etmiyor." diye konuştu.

"ABD'de müthiş bir kutuplaşma olduğu ve 1960'lardaki duruma dönüldüğü doğru değil. Ayaklanmalar görmüyorsunuz, polis barışçıl gösteriler yapanların peşinde değil." diyen Obama, polislerin güvenliği önemseniyorsa, silah kontrolü konusunda harekete geçilmesi çağrısını yineledi.
DAEŞ ile mücadele

Obama, güvenlik, insani ve siyasi alanda son yıllarda yaşanan krizlere ve ABD, Kanada, Fransa, Belçika ve Türkiye'nin maruz kaldığı terör saldırılarına da dikkati çekti.

NATO'nun bütün müttefiklerini koruma ve ve terör örgütleri ile mücadele konularında kararlı olduğuna işaret eden Obama, bütün müttefiklerin DAEŞ ile mücadeleye katkıda bulunduğunu ifade etti.

Toprak kaybeden DAEŞ'in daha fazla terör saldırılarına başvuracağı uyarısında bulunan Obama, istihbarat ve koordinasyon konusunda çabaların iki katına çıkarılması ve Müslüman toplumlarla yakından çalışılması gerektiğini ifade etti.

Obama, "Irak,Suriye,Libya DAEŞ'in güçlendiği diğer yerlerde ne kadar başarılı olursak, DAEŞ de o kadar zayıflar ve kaynakları azalır." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müslüman toplumlarla yakından çalışmalıyız!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN