AB: 'ye anlayış göstermeliyiz

Giriş Tarihi: 11.7.2016 22:21 Güncelleme Tarihi: 11.7.2016 22:31
AB: Türkiye'ye anlayış göstermeliyiz

Avrupa Birliği'nden 'ye, terörle mücadele yasası konusunda olumlu sinyal geldi. AB İçişleri Komiseri Dimitris Avromopoulos, 'nin terörle mücadele yasasını değiştirmek istemeyişine anlayış gösterilmesini istedi..

AB ile arasındaki terör tanımı çıkmazı için önemli bir adım atıldı.

AB İçişleri Komiseri Dmitris Avromopoulos, 'nin terörle mücadele yasası konusunda gösterdiği hassasiyetle ilgili açıklamalarda bulundu.

TÜRKİYE YOĞUN BASKI ALTINDA

Berlin'de yayımlanan 'Tagesspiegel' gazetesine konuşan Avromopoulos, 'nin terörle mücadelede yoğun baskı altında olduğunu söyledi. Avramapoulos, Türkiye'nin terörle mücadele yasasını değiştirmek istemeyişine anlayış gösterilmesini istedi ve bu konuda uzlaşı sinyali verdi.

TÜRK HÜKÜMETİNİN OMZUNDAKİ AĞIR YÜKÜ KİMSE KÜÇÜMSEYEMEZ

Avrupalı komiser, "Türk hükümetinin omzundaki terörle mücadelede taşıdığı ağır yükü küçümseyemeyiz" ifadelerini kullandı. Terörle mücadele yasası AB ile Türkiye arasında büyük tartışmalara neden olmuştu.

BREXİT SONRASI AB'DE BAŞKA AYRILIK OLMAZ

AB, vize serbestisi için Türkiye'ye terörle mücadele yasasını değiştirme şartı koşuyor.

ERDOĞAN AB'YE RESTİ ÇEKTİ
TÜRKİYE GERİ ADIM ATMIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AB'nin bu tutumuna; "Türkiye terörle mücadelede en yoğun dönemlerinden birini yaşaıyor. Terör ile mücadele yasasında AB'nin isteği doğrultusunda yapılacak bir değişiklik Türkiye'nin adeta elini kolunu bağlıyor. Bundan dolayı Türkiye bu konuda geri adım atmıyor." şeklinde tepki göstermişti.

.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB: Türkiye'ye anlayış göstermeliyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN