Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yiyecek ekmek bulamıyorlar

Giriş Tarihi: 11.7.2016 11:18
Yiyecek ekmek bulamıyorlar

Devlet Başkanı Maduro, halkın, gıda ve ilaç ihtiyaçlarını gidermesi için sınır kapısını tekrar açtı. Uzun süredir gıda kriziyle boğuşan Venezuela'nın Tachira eyaleti sakinleri, sınır kapısının açılmasıyla, temel gıda ve ilaç ihtiyaçlarını satın almak için Kolombiya'nın Cucuta kentine etti

Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun sınır kapısını açmasıyla 35 bini aşkın kişinin, gıda ve ilaç ihtiyaçlarını gidermek için komşu ülkeye giriş yaptığı bildirildi.

VENEZUELA'DA HALK MARKETLERİ YAĞMALIYOR

12 SAATLİK İNSANİ KORİDOR

Yerel kaynaklara göre, uzun süredir gıda kriziyle boğuşan Venezuela'nın Tachira eyaleti sakinleri, sınır kapısının açılmasıyla, temel gıda ve ilaç ihtiyaçlarını satın almak için Kolombiya'nın Cucuta kentine etti. Tachira Valisi Jose Gregoria Vielma Mora'nın, Maduro'nın emriyle açtığı 12 saatlik "insani koridor"dan 35 bin civarında Venezuelalının yararlandığı belirtildi. Mora, yaptığı açıklamada, sınır kapısının, halk ile sınır yetkilileri arasında herhangi bir gerginliğe mahal vermemek ve iyi niyet göstergesi olarak Devlet Başkanı Maduro'nun emriyle açıldığını söyledi. Geçen hafta gıda arayışındaki yaklaşık 500 Venezuelalı kadın, sınır güvenlik bölgesini aşarak Kolombiya'ya giriş yapması sonucu olay çıkmıştı.

VENEZUELA'DA KRİZİ ANLATAN FOTOĞRAFLAR

GEÇEN YIL MADURO'NUN EMRİYLE KAPATILMIŞTI

Venezuela ordusunun geçen yıl ağustos ayında, kaçakçılığı önlemek amacıyla başlattığı operasyon sırasında, Maduro tarafından "Kolombiyalı milisler" olarak adlandırılan grubun saldırısıyla bazı sınır kapıları kapatılmış ve iki ülke arasında gerilim yaşanmıştı. Kolombiya ile Venezuela arasındaki ana sınır kapısı da geçen yıl ağustos ayında Maduro'nun emriyle kapatılmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yiyecek ekmek bulamıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN