Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de silahlı milis grubu liderinden siyahilere göç çağrısı

'de işler karışıyor! ABD’de beyaz polislerin siyahları öldürme olaylarına protetolar giderek büyüyor. Öte yandan silahlı milis grubu, ülkenin bir iç savaşa sürüklenip bölünme korkusunu körükleyen bir açıklama yaptı. Grubun lideri siyahilere ‘güney eyaletlerine göç etme’ çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 12.7.2016 11:02
ABD'de silahlı milis grubu liderinden siyahilere göç çağrısı

'de siyah silahlı milis grubu Yeni Kara Panterler'in lideri Babu Omowale, siyahilere 'güney eyaletlerine göç etme' çağrısında bulundu. Omowale'ye göre siyahlar böylece "devlet içinde devlet" kurabilecek ABD'de beyaz polislerin siyahları öldürme olaylarına tepkiler dinmezken ülkenin bir iç savaşa sürüklenip bölünme korkusunu körükleyen bir açıklama geldi.

"GÜNEYE GÖÇ EDİP EKONOMİLERİNİ ELE GEÇİRMELİYİZ"

Siyah haklarını savunmak için kurulan milis grup Yeni Kara Panterler'in lideri Omowale, bir New York radyosuna verdiği demeçte, "(Siyahlar olarak) Louisiana, Mississippi, Güney Carolina, Alabama ve Georgia eyaletlerine geri göç başlatmalı ve bu eyaletlerin ekonomisini ele geçirmeliyiz. Habertürk'ün haberine göre, siyahlar gelince beyazlar çıkacaktır. Bu bizim için o kadar güç süreç değil. Böylece ülke içinde kendi ülkemize sahip olabiliriz" görüşünü savundu.

"TAMAMEN KOPAMAYIZ"

Kara Panter Partisi kurucusu ve P. Newton Silah Kulübü'nün de kurucuları arasında bulunan Omowale, "ABD'den tamamen kopmanın mümkün olmadığının farkındayız. Ama toprağımız, kendi kasabalarımız ve kurallarımız olabilir. Bunlar süreç içinde sağlanır. Siyahların kazandığı paraları kontrol altına alabiliriz. Toplumumuzun siyasetini yönlendirebiliriz. Eğitim müfredatımıza biz karar verebiliriz. Çocuklarımıza ABD tarihinde siyahilerin yerini doğru biçimde aktarabiliriz" dedi.

ULUSLARARASI AF ÖRGÜTÜ'DEN ABD'YE FLAŞ ÇAĞRI

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ABD'DE OLANLARIN İZAHI YOK

ABD'DE SİLAHLI SALDIRI DEHŞETİ!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'de silahlı milis grubu liderinden siyahilere göç çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN