Avrupa Parlamentosu’nu kınadı

Giriş Tarihi: 13.7.2016 09:16 Güncelleme Tarihi: 13.7.2016 09:37
Dışişleri Bakanlığı Avrupa Parlamentosu’nu kınadı

Dışişleri Bankalığı, Avrupa Parlamentosu’nda açılan terör örgütü PKK'nın elebaşı ve örgütün uzantısı PYD üyesi teröristlerin yer aldığı fotoğraf sergisi dolayısıyla kınama mesajı yayımladı.

'ndan yapılan açıklamada, "Avrupa Parlamentosu'nda terör örgütü PKK'nın elebaşını ve örgütün uzantısı PYD üyesi teröristleri yansıtan bir fotoğraf sergisinin açılmış olmasını kınıyoruz. Avrupa Parlamentosu bu şekilde, hemen her gün masum insanların canını alan kanlı bir terör örgütünün propagandasına, dolayısıyla terörizmin teşvikine alet olmuştur. DEAŞ da, PKK da terör örgütleridir. Bir terör örgütünü diğer terör örgütüne tercih etmek, terörizmin tüm kurbanlarının anısına saygısızlıktır. Çifte standartlar Avrupa Birliği'nin imajını ciddi biçimde zedelemektedir" denildi.

Açılan fotoğraf sergisi ile ilgili gereken girişimlerin yapıldığının kaydedildiği açıklamada, "Bu konuda gerek Avrupa Birliği Daimi Temsilciliğimizce, gerek Bakanlığımızca gereken girişimler yapılmakta ve tepkiler ortaya konulmaktadır. Ülkemiz terörizmle mücadelede ilkeli bir yaklaşım benimsenmesi gerektiğini, keza 'de barış ve istikrarın da ancak ilkeli bir duruşla tesis edilebileceğini her vesileyle hatırlatmayı sürdürecektir" ifadeleri kullanıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dışişleri Bakanlığı Avrupa Parlamentosu’nu kınadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN