Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müslüman sığınmacılara karşı milis güç kuruldu

'nde Müslüman sığınmacı akınına karşı koymak için 2 bin 500 üyeli milis kuvveti kurulduğu iddia edildi.

Giriş Tarihi: 13.7.2016 11:28 Güncelleme Tarihi: 13.7.2016 11:28
Müslüman sığınmacılara karşı milis güç kuruldu
'nde günlük yayın yapan "Lidove Noviny" gazetesinde yer alan habere göre, milislerin kendilerine "Ulusal Vatan Muhafızı" adını verdiği, grubun ülke genelinde yaklaşık 90 şubesi ve silahlı 2 bin 500 üyesinin bulunduğu belirtildi.

Müslüman sığınmacılara karşı koymak için kurulan grubun sitesinde, "Vatanı savunmak için ulusal milisler " ifadeleri yer alıyor.

Facebook sayfasında 12 binin üzerinde takipçisi bulunan grup, ülkelerinde "renkli dünya" istemediklerini belirterek "Burası Çek Cumhuriyetidir ve öyle kalmak zorundadır" ifadelerini kullandı.

Grubun üç liderinden biri olan Nela Liskova, hükümet harekete geçmezse insanların kendi imkanlarıyla bir şeyler yapacağını açıklamıştı.

Eski Askeri İstihbarat Başkanı Andor Sandor ise asker veya polis olmayan insanların bu görevleri üstlenmelerinin mümkün olmadığını belirterek, grubun tehlikeli bir eğilim oluşturduğunu söyledi.

Resmi rakamlara göre, sığınmacıların hedefinde olmayan Çek Cumhuriyeti'ne 2015 yılında bin, 2016 yılının ilk üç ayında ise 415 kişi iltica başvurusunda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müslüman sığınmacılara karşı milis güç kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN