Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, AP'de PKK ve PYD için açılan sergiyi kınadı

Dışişleri Bakanlığı: "Avrupa Parlamentosu'nda terör örgütü PKK'nın elebaşını ve örgütün uzantısı PYD üyesi teröristleri yansıtan bir fotoğraf sergisinin açılmış olmasını kınıyoruz"

Giriş Tarihi: 13.7.2016 01:58
Türkiye, AP'de PKK ve PYD için açılan sergiyi kınadı

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Parlamentosu'nda (AP) terör örgütü PKK'nın elebaşının ve söz konusu örgütün uzantısı PYD üyesi teröristlere yönelik fotoğraf sergisinin açılmasını kınadı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, AP'nin söz konusu sergiyle, hemen her gün masum insanların canını alan bir terör örgütünün propagandasına ve terörizmin teşvikine alet olduğu belirtildi.

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALIN'DAN TERÖR SERGİSİNE TEPKİ

ÇİFTE STANDARTLAR AVRUPA BİRLİĞİ'NİN İMAJINI CİDDİ ZEDELEMEKTEDİR

"DEAŞ da, PKK da terör örgütleridir. Bir terör örgütünü diğer terör örgütüne tercih etmek, terörizmin tüm kurbanlarının anısına saygısızlıktır. Çifte standartlar Avrupa Birliği'nin imajını ciddi biçimde zedelemektedir." ifadelerinin kullanıldığı açıklamada, bu konuda gerek 'nin Avrupa Birliği Daimi Temsilciliğince, gerek Dışişleri Bakanlığı tarafından gereken girişimlerin yapıldığı ve tepkilerin ortaya konulduğu ifade edildi.

AVRUPA PARLAMENTOSU'NDA TERÖR ÖRGÜTÜ SERGİSİ!

"AP'de terör örgütü PKK'nın elebaşını ve örgütün uzantısı PYD üyesi teröristleri yansıtan bir fotoğraf sergisinin açılmış olmasını kınıyoruz." ifadelerinin yer aldığı açıklamanın devamında, Türkiye'nin, terörizmle mücadelede ilkeli bir yaklaşım benimsenmesi gerektiğini ve aynı şekilde Suriye'de barış ve istikrarın da ancak ilkeli bir duruşla tesis edilebileceğini her vesileyle hatırlatmayı sürdüreceği kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye, AP'de PKK ve PYD için açılan sergiyi kınadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN