Türkiye'nin izin vermemesi Alman vekili çıldırttı!

Türkiye'nin Alman siyasetçilerin gelip İncirlik Üssü'nde şov yapmasını engellemesi Sol Parti Meclis Grubu Başkanı Sahra Wagenknecht isimli bir vekilin zoruna gitti.  Başbakanı Merkel de geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan olumsuz cevap alması Sahra Wagenknecht'i çılgına çevirdi ve ağzını bozdu.

Giriş Tarihi: 13.7.2016 08:13 Güncelleme Tarihi: 13.7.2016 11:03
Türkiye'nin izin vermemesi Alman vekili çıldırttı!

Alman milletvekillerinin İncirlik'teki Alman askerlerini ziyaretine Ankara'dan izin çıkmamasının yankıları sürüyor. İncirlik konusu Alman parlamentosunda tartışılırken Sol Parti Meclis Grubu Başkanı Sahra Wagenknecht isimli bir vekil, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a terbiye sınırlarını aşan bir ifadeyle tepki gösterdi. Vekil, Erdoğan'ı "şantajcı ve terör babası" olarak niteledi.

Wagenknecht Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kast ederek "Alman hükümeti, kendisini dış politikada bir şantajcı ve terör babasına bağımlı kılmayı sürdüremez"diye konuştu.

MERKEL'DEN TÜRKİYE'YE ÖVGÜ

AP'DE TERÖR SERGİSİ AÇMIŞLARDI

Wagenknecht'in Erdoğan'a yönelik terbiyesizce sözlerinin, Avrupa Parlamentosu'nda, terör örgütü PKK'nın elebaşı Öcalan ve PYD üyesi teröristleri gösteren fotoğrafların yer aldığı serginin açılışıyla aynı güne denk gelmesi de manidar karşılandı.

AVRUPA PARLAMENTOSU'NDA TERÖR ÖRGÜTÜ SERGİSİ!

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'YA ALMAN DESTEĞİ

Öte yandan 'nın terör örgütü PKK'yı desteklediği yönündeki iddialar da artık iddiadan öteye geçti. 'daki vekiller ve bazı sivil toplum kuruluşları açık açık PKK propagandası yapıyor ya da yapılmasına aracılık ediyorlar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin izin vermemesi Alman vekili çıldırttı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN