Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngiliz gazeteden okuyucularına "Johnson özrü"

Giriş Tarihi: 14.7.2016 14:15
İngiliz gazeteden okuyucularına Johnson özrü

Birleşik 'ın önde gelen gazetelerinden Independent, iktidardaki Muhafazakar Partili Boris Johnson'ın Dışişleri Bakanı olarak atanmasından dolayı tüm dünyadan özür diledi. Gazete yayınladığı mesajda, "Dünyanın geri kalanına bir mesaj; Yeni Dışişleri Bakanımızdan dolayı gerçekten üzgünüz. Küresel sahnede, Birleşik Krallık'ın yüzü olarak Alexander Boris de Pfeffel Johnson ile uğraşacağınız gerçeğinden dolayı lütfen naçizane özürlerimizi kabul ediniz" açıklaması yaptı.

'nin önemli gazetelerinden Independent, iktidardaki Muhafazakar Partili Boris Johnson'ın Dışişleri Bakanı olarak atanmasından dolayı tüm dünyadan özür diledi. Gazete çalışanları tarafından kaleme alınan açık mektuba gazetenin internet sitesinde yer verildi.

"UTANÇ DUYUYORUZ"

"Dünyanın geri kalanına bir mesaj; Yeni Dışişleri Bakanımızdan dolayı gerçekten üzgünüz" başlıklı mektupta, gazetenin çalışanları, Johnson'ın atamasından dolayı "utanç duyduklarını" bildirdi.

"KÜRESEL SAHNEDE ONUNLA UĞRAŞACAĞINIZ İÇİN ÖZÜR DİLERİZ"

Mektupta, Johnson'ın Birleşik halkı da dahil dünya liderlerine dahi hakarette bulunduğu, yaptığı yurt dışı ziyaretlerinde de uygun olmayan açıklamalar ve davranışlarda bulunduğu hatırlatılarak, "Küresel sahnede, Birleşik Krallık'ın yüzü olarak Alexander Boris de Pfeffel Johnson ile uğraşacağınız gerçeğinden dolayı lütfen naçizane özürlerimizi kabul ediniz." ifadesi kullanıldı.

"JOHNSON BİZİM İÇİN DE PROBLEM"

Gazete çalışanları, Dışişleri Bakanlığı görevinin beraberinde getirdiği uzun uçuşlar, bitmeyen toplantılar ve Brüksel'i ziyaretler gibi yoğun ajandadan ötürü Johnson'ın görevinden "nefret etmesi" olasılığının, üzüntülerini hafifletecek tek teselli olduğunu belirterek, "Ancak bu durum, temelde Johnson'ı bizim kadar sizin de probleminiz yaptığımız gerçeğini değiştirmiyor. Bu nedenle, gerçekten ve yürekten üzgünüz. Bu durumu daha iyi yapacak, söyleyecek bir şeyimiz yok. En azından Johnson başbakanımız değil. Şimdilik." denildi.

"ONUR DUYDUM"

Birleşik Krallık'taki Avrupa Birliği (AB) referandumu sürecinde birlikten çıkılmasından yana kampanyanın başını çeken Muhafazakar Partili Johnson, dün akşam görevine resmen başlayan yeni Başbakan Theresa May tarafından yeni İngiliz kabinesinde Dışişleri Bakanı olarak görevlendirildi. Johnson, gelişmelere ilişkin yaptığı ilk açıklamada, atanmasından dolayı onur duyduğunu söyleyerek, "Böylesine bir şans verilmesinden dolayı gururluyum." dedi.

JOHNSON, ALİ KEMAL BEY'İN TORUNUN OĞLU

52 yaşındaki Johnson, Osmanlı döneminde Damat Ferit Paşa hükümetinde bakanlık yapmış Ali Kemal Bey'in torununun oğlu. Johnson, 2008-2016 yıllarında başkent Londra'nın belediye başkanlığını yaptı.

BORİS JOHNSON YUHALANDI

İNGİLTERE'NİN MÜSTAKBEL BAŞBAKANININ DEDESİ TÜRK ÇIKTI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiliz gazeteden okuyucularına "Johnson özrü"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN