Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Florida'da 1 cami başkanlık seçimleri oy kullanma merkezleri arasından çıkarıldı

Giriş Tarihi: 15.7.2016 13:21
ABD Florida'da 1 cami başkanlık seçimleri oy kullanma merkezleri arasından çıkarıldı

'nin Florida eyaletinde bir cami 2016 başkanlık seçimleri için oy kullanılacak merkezler arasından çıkarıldı.

BBC'nin haberine göre, Boca Raton kentindeki seçim görevlilerine ''camide oy kullanmak istemediklerini" belirten çok sayıda şikayet geldi.

Seçim Bürosu, şikayet ve tehditler üzerine, Boca Raton İslam ne gönderdiği, ağustos ayındaki ön seçimlerde ve kasım ayındaki genel seçimde sandık kurulması davetini geri çekti. Büro, camide kurulacak sandığı yakınlardaki bir kütüphaneye taşıdı.

SEÇİM GÖREVLİLERİNİN KARARI ELEŞTİRİLDİ

Floridalı kongre üyeleri, caminin oy kullanılacak yerler arasından çıkarılmasının dini ayrımcılığı körükleyeceğini belirterek, seçim görevlilerinin kararını eleştirdi.

Demokrat Parti üyesi Ted Deutch ve Lois Frankel, yayımladıkları açıklamada "Eğer ibadet mekanlarını oy kullanma merkezleri olarak kullanacaksak, ayrım yapmamalıyız" ifadelerini kullandı.

'de kiliseler büyük salonları ve park yerleri olduğu için oy kullanma merkezi olarak kullanılıyor. Boca Raton İslam Merkezi 2010'dan bu yana oy kullanma merkezi olarak kullanılıyordu. Ülkede daha önce California, Iowa ve Pennsylvania ve Ohio'daki camilerde oy kullanıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD Florida'da 1 cami başkanlık seçimleri oy kullanma merkezleri arasından çıkarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN