Cumhurbaşkanı Hollande'dan flaş açıklama

Cumhurbaşkanı François Hollande, Nice'te en az 84 kişinin ölümüne yol açan kamyon saldırısı sırasında Ulusal Günü'nü (Bastille Günü) kutlayan kurbanların "dünyanın her yerinden geldiğini" açıklarken, çok sayıda çocuğun da ölü ve yaralılar arasında olduğunu vurguladı. Hollande, "Bu korkunç trajedinin gerçekleştiği bir zamanda bunu söylemek çok korkunç ama, 'nın terörizm ile işinin bitmediğini biliyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 15.7.2016 16:18 Güncelleme Tarihi: 15.7.2016 17:14
Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'dan flaş açıklama

Cumhurbaşkanı François Hollande, Nice'te en az 84 kişinin ölümüne yol açan kamyon saldırısı sırasında Ulusal Günü'nü (Bastille Günü) kutlayan kurbanların "dünyanın her yerinden geldiğini" açıklarken, çok sayıda çocuğun da ölü ve yaralılar arasında olduğunu vurguladı.
Hollande bugün yaptığı açıklamada, "Saldırı, psikolojik bir yara bırakma amaçlıydı" dedi. Cumhurbaşkanı, en az 84 kişinin öldüğünü doğrularken, 50'ye yakın insanın da "ölüm ve yaşam arasında" olduğunu söyledi.

FRANSA'NIN TERÖRİZM İLE İŞİ BİTMEDİ

Hollande, "Bu korkunç trajedinin gerçekleştiği bir zamanda bunu söylemek çok korkunç ama, Fransa'nın terörizm ile işinin bitmediğini biliyoruz" diye vurguladı.

Hastanede yaralıları ziyaret ettikten sonra basına konuşan Hollande, "Saldırı, bir kişi ya da bir grubun gaddarlığını tatmin etmesi içindi... Bu saldırı, psikolojik bir yara bırakma amaçlıydı. İnsanların bütün hayatları boyunca travmasını yaşayacakları bir olaya tanıklık etti herkes bugün. İnsanlar travmadan dolayı yaralarına neyin yol açtığın hatırlamıyorlar, ancak saldırının her anını hatırlıyorlar... Bütün dünyanın gözü bizim üzerimizde ve bütün dünya bizimle dayanışma içinde olduğunu vurguluyor" diye konuştu.

"UZUN SÜREDİR DEVAM EDEN BİR MÜCADELENİN İÇİNDEYİZ"

Hollande, "Uzun süredir devam eden bir mücadelenin içindeyiz" diye konuşurken, Fransa'nın "bütün zorluklar karşısında birlik gösterebilen bir ülke" olduğunu da sözlerine ekledi.

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM'DAN ÖNEMLİ "FRANSA" AÇIKLAMASI

FRANSIZ BASINI: 'NİCE SALDIRGANI TUNUSLU BOUHLEL'

FRANSA'DA FLAŞ GELİŞME!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'dan flaş açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN