Nice Suriye'ye en çok DAEŞ'li terörist gönderen şehir

Giriş Tarihi: 15.7.2016 10:37 Güncelleme Tarihi: 15.7.2016 10:58
Nice Suriye'ye en çok DAEŞ'li terörist gönderen şehir

Dünya 'da yaşanan terör saldırısı ile bir kez daha terörün acımasız  yüzü ile karşı karşıya kaldı. Nice şehrinde gerçekleşen terör olayında saldırganın oldukça kalabalık olan "Promenade Des Anglais" sahil yolunda 2 kilometre boyunca insanları ezerek ilerlediği ve ancak polis tarafından etkisiz hale getirilerek durdurulabildiği bildirildi. Öte yandan Nice, Suriye'ye en çok DAEŞ'li terörist gönderen kenti olarak biliniyor.

Nice şehrinde gerçekleşen terör olayının ardından, saldırının yapıldığı Promenade Des Anglais yolu yayalar dahil olmak üzere her türlü trafiğe kapalı. Saldırının 'nın Ulusal Günü olan 14 Temmuz'da yapılması bir sembole saldırı olarak nitelendirildi. Saldırganın, oldukça kalabalık olan "Promenade Des Anglais" sahil yolunda 2 kilometre boyunca insanları ezerek ilerlediği ve ancak polis tarafından etkisiz hale getirilerek durdurulabildiği bildirildi. Saldırgan Tunus asıllı Fransız vatandaşı, 31 yaşında, polis tarafından "adi suçlar" işlemekle tanınıyor; bugüne kadar radikal İslam ile bir bağı olduğu bilinmiyor.

NİCE EN ÇOK DAEŞ'Lİ TERÖRİST GÖNDEREN FRANSA KENTİ

Saldirganın aracında sadece 7.65 çaplı bir tabancanın bulunduğu da bildirildi. Nice, Suriye'ye en çok DAEŞ'li terörist gönderen kenti olarak biliniyor; bu nedenden dolayı Fransız emniyet güçleri ve istihbarat servisi tarafından en çok izlenen bir kent olarak öne çıkıyor. Bu nedenlerden dolayı Nice ayrıca genelinde en çok sokak gözleme kamerasına sahip kent olarak biliniyor.

KAMYONLU TERÖR SALDIRISI ANI KAMERADA!

OLAĞANÜSTÜ HAL 3 AY DAHA UZATILDI

Gece saat 3:30 sularında bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı François Hollande, 26 temmuzda bitmesi öngörülen olağan üstü hal durumunun üç ay daha uzatılacağını, bunun için gerekli kanun teklifinin en geç önümüzdeki hafta başında Ulusal Meclis'e geleceğini söyledi, Hollande, erken saatlerde yaptığı "ulusa sesleniş" konuşmasında, Paris'te geçtiğimiz yıl 130 kişinin öldürülmesinden sonra uygulanmaya başlanan olağanüstü hal çerçevesinde görevlendirilen özel harekat güçlerini yeniden göreve çağırdı.

POLİSİN KAMYONA ATEŞ AÇARAK DURDURMA ÇABASI KAMERADA!

TAKSİCİLER MÜŞTERİLERİ TÜM GECE BEDAVA TAŞIDILAR

Gün içinde Cumhurbaşkanı François Hollande ve Başbakan Walls Nice'e gelecekler. Nice sakinleri gece kalacak yeri olmayan insanlara kapılarını açtılar ve Nice taksicileri evlerine dönmek isteyen müşterilerini tüm gece bedava taşıma kararı aldılar. Bugün tüm Fransa'da bayraklar yarıya indirilecek.

FRANSA'DAKİ TERÖR SALDIRISINDAN İLK KARELER

SALDIRININ ARDINDAN FRANSA'DA SKANDAL YAYIN

FRANSA'DA TERÖR SALDIRISI

DÜNYADAN FRANSA'DAKİ TERÖR SALDIRISINA TEPKİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nice Suriye'ye en çok DAEŞ'li terörist gönderen şehir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN