Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa’da güvenlik alarmı

’daki terör saldırısının ardından İtalya sınıra 7 bin 500 asker daha gönderdi. Ulusal bayrama hazırlanan Belçika’da ise kentlere askerler yığıldı

Giriş Tarihi: 16.7.2016
Avrupa’da güvenlik alarmı
Daha önce 13 Kasım 2015'te 130 kişinin öldüğü Paris katliamı ve 22 Mart 2016'da Brüksel'de 33 kişinin yaşamını yitirdiği saldırılarla sarsılan Avrupa, bu kez Nice'teki kanlı eylemin şokunu yaşıyor. 'nın güneyindeki Nice kentinde perşembe gecesi yaşanan ve 84 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından Avrupa'da güvenlik alarmı verildi.
İTALYA: İtalya, ile sınırındaki güvenlik tedbirlerini artırdı. İtalya İçişleri Bakanı Angelino Alfano, yaptığı açıklamada, ile olan üç karayolu sınır kapısında ve sınır kasabası Ventimiglia'daki demiryolunda güvenlik önlemlerini artırdıklarını bildirdi. İçişleri Bakanlığı'nda dün sabah yapılan güvenlik toplantısında, terör riski nedeniyle güvenlik ekiplerinin 7 bin 50 askerle daha takviye edilmesi kararı alındı.
ALMANYA: İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, başta sınırlar olmak üzere özellikle Fransa ile aralarındaki tren güzergahlarında güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkardıklarını duyurdu.
İNGİLTERE: Başkent Londra'nın Belediye Başkanı Sadık Khan, kentteki bütün güvenlik birimlerinin ve işleyişinin yeniden ele alınıp gerekli önlemlerin alınacağını açıkladı.
İSPANYA: İçişleri Bakanı Jorge Fernandez Diaz, Nice saldırısının ardından ülke genelindeki güvenlik alarm seviyesinin en üstün bir alt noktasına getirildiği aktardı. Fransa ile olan 658 km'lik sınırlarındaki asker sayısını da artırdıklarını aktaran Diaz, özellikle turistlerin yoğun olduğu bölgelerde, havaalanlarında, tren istasyonlarında önlemlerin yoğunlaştırıldığını açıkladı.
ÇEKYA: Ülkenin emniyet biriminden yapılan açıklamada başkent Prag ve diğer kentlerdeki uluslararası havalimanlarında güvenliğin artırıldığı ve kültürel etkinliklerde de daha fazla sayıda polisin görevlendirileceği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa’da güvenlik alarmı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN