Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'tan dünyaya tolerans mesajı

’ın Agadir kentinde düzenlenen Timitar Festivali gecesinde Ahidouss Tighassalines’i ağırladı. Timitar festivali her yıl Berberi müziğin öncülerini aynı sahnede buluşturuyor.

Giriş Tarihi: 19.7.2016 11:07
Fas'tan dünyaya tolerans mesajı

Timitar Festivali Sanat Yönetmeni Brahim El Mazned euronews'a konuştu: "Dünyada sadece kötü şeyler olmuyor. Aynı zamanda yaratıcı kişiler sanat dünyasına sanatlarıyla mesaj gönderiyor. Şu anda acil olarak sanat ve kültüre ağırlık vermeliyiz."

Kısa süre önce 'Inouraz' grubunun yeni albümünde şarkı söylemek için teklif alan Karima Boutadout festivalde ilk kez boy gösterdi.

Paris'te doğan Cezayir grubu Sidi Bemol ise Rock ve Blues tınılarını harmanlayan, görüşlülüğüyle tanınan müzisyenlerden oluşuyor. Uluslararası alanda üne kavuşan grup festivalde son albümleri 'Afya'yı tanıttı.

Müziyen Hocine Boukella şu sözlerle konserlerin önemini vurguladı:

"Arap Dünyası bir süredir korkulan bir yer haline geldi. Bence korkmaya gerek yok. Bizim sanatçılar olarak görevimiz, bu korkunun yersiz olduğunu anlatabilmek."

Timitar Festivali'nde yankı uyandıran bir diğer grup ise Ma'Rocker, Hoba Hoba Spirit oldu. Tamamen halka açık olarak organize edilen Timitar Festivali'ne her yıl binlerce müziksever akın ediyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fas'tan dünyaya tolerans mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN