Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'in lilere yönelik gözaltıları

güçlerinin Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 24 liyi gözaltına aldığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 19.7.2016 13:59 Güncelleme Tarihi: 19.7.2016 13:59
İsrail'in Filistinlilere yönelik gözaltıları

inden yapılan yazılı açıklamada, "İsrail aracına taş attıklarından şüphelenilen 5'i reşit olmayan 9 li, Doğu Kudüs'ün İsaviye beldesinde gözaltına alındı." denildi.

Kudüs'teki Eski Şehir'de de İsraillilere saldırı gerçekleştirdiğinden şüphelenilen 28 yaşındaki bir Filistinlinin gözaltına alındığına işaret edilen açıklamada, söz konusu Filistinlilerin sorgulanmak üzere güvenlik merkezine götürüldüğü kaydedildi.

İsrail Polis Sözcüsü Avichay Adraee'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada da "Batı Şeria'da kamu düzenini ihlal edici eylemler gerçekleştirdiklerinden şüphelenilen 14 Filistinli gözaltına alındı." denildi.

Öte yandan Filistin Esirler Cemiyeti ise Batı Şeria'nın çeşitli kentlerinde 18 Filistinlinin gözaltına alındığı duyurdu. Açıklamada, gözaltıların Kudüs, Nablus, Tulkerm, Beytullahim ve El-Halil kentlerinde yoğunluk gösterdiği aktarıldı.

Filistin Esirler Cemiyeti'nin açıkladığı 18 Filistinlinin İsrail polisi tarafından açıklanan kişiler arasında bulunup bulunmadığı hakkında ise bilgi alınamadı.

Filistin makamlarının verilerine göre İsrail'deki hapishanelerde yaklaşık 7 bin Filistinli bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail'in Filistinlilere yönelik gözaltıları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN