- ilişkileri

’ın Büyükelçisi Almas Abdramanov, 2015 yılında ile Kuveyt arasındaki ticaret hacminin ancak 74 milyon 600 bin dolar olduğunu ve iki ülke arasındaki mevcut işbirliği potansiyelinin tam olarak kullanılamadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 19.7.2016 16:54 Güncelleme Tarihi: 19.7.2016 16:55
Kazakistan-Kuveyt ilişkileri

Abdramanov, Dışişleri Bakanlığı binası konferans salonunda düzenlediği basın toplantıda, 2015 yılında ile arasındaki ticaret hacminin ancak 74 milyon 600 bin dolar olduğunu belirterek, "'ın vize kolaylığı sağladığı ülkeler listesinde Kuveyt'in olmaması nedeniyle iki ülke arasındaki mevcut işbirliği potansiyeli tam olarak kullanılmıyor." dedi.

Kazakistan'ın Hazar Denizi ve İran'ın üzerinden Basra Körfezinin kıyısında yer alan Kuveyt'le işbirliği yapabileceğine işaret eden Abdramanov, Kuveyt'e yönelik vize sisteminin kolaylaştırılmasına yönelik çalışmaların yürütüldüğünü, ileride ilişkilerin daha da gelişeceğini dile getirdi.

Abdramanov, Kuveyt'teki İslam prensipleri ile çalışan bankalarını Astana Finans Merkezine çekme yönünde çalışmalar yaptıkların da yapıldığını sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazakistan-Kuveyt ilişkileri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN