Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de Fethullah Gülen'e ait kitaplar yakılmak istendi

Giriş Tarihi: 19.7.2016 17:42 Güncelleme Tarihi: 19.7.2016 17:43
KKTC'de Fethullah Gülen'e ait kitaplar yakılmak istendi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde İskele şehrinde bulunan Mehmetçik köyünde eski çöplük bölgesinde çıkan yangında Fethullah Gülen'e ait kitapların, bazı dokümanların ve birçok hard diskin yakılmaya çalışıldığı; bölgeye giden belediye ekiplerinin yangını söndürdüğü ve durumu polise bildirdiği belirtildi.

Mehmetçik Belediyesi Başkanı Cemil Sarıçizmeli, çöplükte yakılmak istenen 100-150 kadar Fethullah Gülen'in kitabı; çok sayıda bilgisayar hard diski ile USB belleğin bulunduğunu ve polise bilgi verildiğini söyledi.

Polis basın subaylığından edinilen bilgiye göre yapılan ilk incelemelerde Fethullah Gülen'e ait kitapların ve bazı dokümanların Mehmetçik çöplük bölgesinde yakılmaya çalışıldığı kaydedildi. Polis olay ile ilgili soruşturma başlattığını ancak her hangi bir gözaltı yapılmadığı kaydedildi.

KKTC SİVİL SAVUNMA GÖREVİNİN BAŞINDA

KKTC Sivil Savunma Teşkilatı, bazı haber sitelerinde ve sosyal medyada 'de 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimine karıştıkları gerekçesiyle KKTC Sivil Savunma Eski ve yeni başkanın tutuklandığı şeklinde haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.
Yapılan açıklama şöyle:

Bahse konu haberlerde yer alan Fırat Alakuş ve Fatih Yarımbaş kurumumuzun eski başkanları olup Alakuş 2012 - 2014 , Yarımbaş ise 2014 - 2016 yılları arasında görevde bulunmuşlardır. Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı görevini 8 Temmuz 2016 tarihinden itibaren Erdoğan ÇELEBİ yürütmekte ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Cumhuriyeti halkının hizmetindedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KKTC'de Fethullah Gülen'e ait kitaplar yakılmak istendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN