İngiltere'den Esed'siz çağrısı

İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson, Esed iktidarda olduğu olduğu sürece halkının acılarının dinmeyeceğini uluslararası toplantılarda anlatacağını ifade etti.

Giriş Tarihi: 20.7.2016 14:41
İngiltere'den Esed'siz Suriye çağrısı

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson ve Yemen krizlerine ilişkin toplantılarda, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini de dahil olmak üzere, Fransa, Almanya, İtalya, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve dışişleri bakanları bir araya gelecek.

Bugünkü yoğun diplomasi gündemine ilişkin değerlendirmede bulunan Johnson, "Daha aktif, daha iletişim içinde, daha dışa dönük olmalıyız." dedi.

Uluslararası mevkidaşlarını ve Yemen'deki krizlere ilişkin toplantılarla Londra'da ağırlama fırsatından memnuniyet duyduğunu dile getiren Johnson, "Suriye halkının acılarının, Esad güçte olduğu sürece bitmeyeceği görüşümü (toplantılarda) belirginleştireceğim. Rusya da dahil olmak üzere uluslararası toplum bu konuda birlik olmalı." ifadelerini kullandı.

ABD DIŞİŞLERİ BAKANI İLE GÖRÜŞECEK

Johnson bugünkü temasları çerçevesinde, İngiltere'yi ziyaret eden ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile ikili görüşme de yapacak.

İngiliz bakan ayrıca Mogherini ve Fransa, Almanya, İtalya ve ABD dışişleri bakanları ile Suriye krizine ilişkin toplantıya evsahipliği yapacak.

Johnson günün ilerleyen saatlerinde de, ABD, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri dışişleri bakanları ile Yemen krizine ilişkin toplantıda bir araya gelecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiltere'den Esed'siz Suriye çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN