Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lı Komutan: Güvenliğimizi tehdit edenlere karşılığını veririz

Sınır Muhafızı Komutanı Albay Abbasi, ve sınırında meydana gelen güvenlik boşluğundan istifa eden ''teröristler''in topraklarına sızmaları halinde sert karşılık vereceklerini belirtti.

Giriş Tarihi: 21.7.2016 17:13 Güncelleme Tarihi: 21.7.2016 17:18
İranlı Komutan: Güvenliğimizi tehdit edenlere karşılığını veririz

Abbasi ve beraberindeki askeri heyet, Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yer alan Erbil kentinde, sınır güvenliği konusunu görüşmek üzere Irak 1'inci Bölge Sınır Muhafızı Komutanı Albay Şerko Abdullah ile bir araya geldi.

Abbasi ve Abdullah basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından, her yıl düzenli olarak iki ülke arasında yenilenen sınır güvenliği protokolünü imzaladı.

İmza töreninin ardından açıklamalarda bulunan Abbasi, " İslam Cumhuriyeti sınırlarını koruyabilecek güçtedir. Bazı güçlerin desteğiyle terörist grupların sınırda meydana gelen güvenlik boşluğundan istifade ederek, 'ın iç kesimlerine girme teşebbüsünde bulunmaları halinde gereken cezayı veririz." dedi.

KARŞILIK VERİRİZ

İran'a karşı eylemlerin artması halinde sınır üzerindeki güvenlik önlemlerini artıracaklarını vurgulayan Abbasi, "Güvenliğimizi tehdit eden tüm unsurlara karşı mücadele etmek için gerekirse sınırın sıfır kilometresine kadar inip, karşılık veririz." diye konuştu.

Irak 1'inci Bölge Sınır Muhafızı Komutanı Albay Abdullah ise toplantıda, iki ülke sınırında gerçekleştirilen uyuşturucu kaçakçılığı konusunu da masaya yatırdıklarını ifade etti.

İran Kürdistan Demokrat Partisi (İKDP) Peşmergeleri, geçen ay IKBY sınırlarını kullanarak İran'ın Batı Azerbaycan ve Kürdistan Eyaleti'nin çeşitli bölgelerinde silahlı eylemlerde bulunmuştu. Söz konusu silahlı eylemlerin artmasından sonra Tahran yönetimi Erbil'i karşı saldırıyla tehdit etmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İranlı Komutan: Güvenliğimizi tehdit edenlere karşılığını veririz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN