'deki yüz binlerce Filistinli yardım bekliyor

Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü, 'de yaşayan 450 bin Filistinli için acil yardım çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 21.7.2016 14:34
Suriye'deki yüz binlerce Filistinli yardım bekliyor

Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA) tarafından yapılan açıklamaya göre, 'de beş yıldan fazla süredir devam eden iç savaş nedeniyle li sivillerin yanı sıra halen bu ülkede yaşamaya devam eden Filistinliler de büyük zorluklarla karşı karşıyalar.

UNRWA tarafından konuyla ilgili olarak hazırlanan rapora göre her ne kadar şimdilik Filistinli mültecileri hedef alan planlı saldırılar nispeten durmuş gibi görünse de bugün Suriye'deki Filistinli mültecilere insanî yardım ulaştırılması geçmiştekine nispetle çok daha zorunlu bir hal almış durumda. Raporda doğrudan mültecilere yönelik planlı saldırıların durmasına rağmen saldırıların tümüyle de durmadığına dikkat çekiliyor. Bu yüzden insanların tam anlamıyla korku şartlarında ve sürekli bir yerden bir saldırı gelebileceği endişesiyle yaşadıkları ifade ediliyor.

MÜLTECİLERİN SAYISI 450 BİNİ BULUYOR

UNRWA'nın raporuna göre hâlen Suriye'de yaşayan Filistinli mültecilerin sayısı 450 bini buluyor ve onların da büyük çoğunluğu kuşatma altındaki bölgede yaşıyorlar. Dolayısıyla kendilerine ulaşılması çok zor.

Saldırılar ve uygulanan şiddet yüzünden Suriye'de ikamet etmekte olan Filistinli mültecilerin %60'tan fazlası da bu ülkeyi terk etmiş durumda.

Ekonomik şartların kötüleşmesi, enflasyonun iyice artması ve işsizliğin de %57'yi bulması sebebiyle yaşam şartları iyice ağırlaştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye'deki yüz binlerce Filistinli yardım bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN