Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da Müslüman Birliği birinci parti oldu

Giriş Tarihi: 22.7.2016 11:25
Pakistan'da Müslüman Birliği birinci parti oldu

Keşmir'in 'ın kontrolündeki bölümünde yapılan seçimlerden, Başbakan Navaz Şerif'in liderliğindeki Müslüman Birliği birinci parti çıktı. Seçimlerde yarışan Halkın Partisi mecliste bir, Tehreek-i İnsaf ise iki sandalye aldı.

Yerel basında yer alan haberlerde, Azad Cammu ve Keşmir Yasama Meclisi'nin üyelerini belirlemek için yapılan seçimlerin resmi olmayan sonuçlarına göre, Müslüman Birliği'nin 41 koltuğun 32'sini kazandığı bildirildi.

Müslüman Birliği'nin bölgede hükümeti kurma yetkisine sahip olması beklenirken, seçimlerde yarışan Halkın Partisi'nin mecliste bir, Tehreek-i İnsaf'ın (PTI) iki sandalye alabildiği belirtildi.

SEÇİMLER BARIŞÇIL VE ŞEFFAFTI

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, Keşmir'de kazanan adayları kutlayarak, barışçıl ve şeffaf seçimlerin, ülkede demokrasinin kanıtı olduğunu söyledi.

Yarın Muzafferabad'ı ziyaret etmesi beklenen Şerif, kazanan adayların, "Keşmir'in 'ın işgali altındaki kesimi" için mücadele etmelerini ümit ettiğini sözlerine ekledi.

Hindistan ve Pakistan arasında İngiltere'den bağımsızlıklarını kazandıkları 1947 yılından bu yana tartışma konusu olan Keşmir'de 70 bin kişi şiddet olaylarında yaşamını yitirdi. Cammu Keşmir'deki direniş grupları, 1989'dan bu yana bağımsızlık ya da Pakistan'a bağlanmak için eylemler yapıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pakistan'da Müslüman Birliği birinci parti oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN