Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Dik dur eğilme seninle’

Darbe girişimini bertaraf eden milli iradeye dünyanın dört bir yanından destek sesleri yükseldi. Fransa’da “Vur, vur inlesin FETÖ dinlesin”, Avusturya’da “Dik dur eğilme seninle” sloganları atıldı. Londra’da ise “Eli kanlı Gülen” pankartları asıldı

Giriş Tarihi: 24.7.2016
‘Dik dur eğilme Viyana seninle’

'de halkın, darbe girişimi düzenleyenleri etkisiz hale getirme mücadelesi dünyanın dört bir yanında yankı uyandırdı. New York'tan Gazze'ye, Paris'ten Mogadişu'ya kadar birçok şehirde darbe karşıtı protesto gösterileri düzenlendi. Halkın darbecileri boğan tepkisine selam duruldu.

Paris: Fransa'nın başkentinde yaşayan Türkler, darbe girişimine tepki göstermek için Paris'in Republique meydanında toplandı. Vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile "Vur vur inlesin, Fetö dinlesin", "Vatan bölünmez", "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "Her şey vatan için" sloganları attı.TÜRK HALKININ DİK DURUŞU


Brüksel: Belçika'nın Brüksel şehrindeki Büyükelçiliği'nin önünde toplanan 200 kadar Türk vatandaşı, hain darbe girişimine karşı alkış ve sloganlarla tepki gösterdi. Brüksel Parlamentosu milletvekilleri Hasan Koyuncu ve Şevket Temiz'in de katıldığı etkinlikte okunan bildiride "Silah zoru, algı operasyonları ve insanların medya yoluyla korkutulmaya çalışıldığı bu darbe teşebbüsü, Türk halkının cesareti ve dik duruşu sayesinde bertaraf edilmiştir" ifadeleri yer aldı.

Viyana: Avusturya'nın başkenti 'daki Christian Broda Platz'da yaklaşık 6 bin kişi toplandı. "Dik dur eğilme Viyana seninle" ve "Darbelere karşı omuz omuza" sloganlarının atıldığı gösteride darbe girişimi lanetlendi.Berlin: Almanya'nın başkentinde binlerce kişinin katıldığı darbe karşıtı protesto Berlin'deki Türkiye Büyükelçiliği önünde düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümete destek mesajları verilen etkinlik esnasında elçiliğin önündeki cadde trafiğe kapatılırken geniş güvenlik önlemleri alındı.

Londra: İngiltere'de Başbakanlık konutunun önünde toplanan kalabalık "Darbeye Hayır", "Çok Yaşa Demokrasi" ve "Eli Kanlı Gülen" pankartları astı. Gösteriye Mısır, Suriye, Bangladeş ve Pakistanlı sivil toplum kuruluşları da destek verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Dik dur eğilme Viyana seninle’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN