Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nın gizli adamı ’daydı

FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'e sürekli övgüler düzen, "Ilımlı İslam" teorisyenlerinden Henri Barkey'in 15 Temmuz darbe girişimi günü 'a geldiği, 4 gün kaldıktan sonra ayrıldığı resmi kayıtlardan da doğrulandı.

Giriş Tarihi: 25.7.2016
CIA’nın gizli adamı İstanbul’daydı

Atatürk Havalimanı kayıtlarına göre Barkey 15 Temmuz günü saat 10.24'te 'a geldi, 19 Temmuz saat 04.05'te çıkış yaptı. İstanbul'da kaldığı süre içinde Büyükada'da konaklayan Barkey'in bir dizi görüşmeler gerçekleştirdiği öğrenildi. Aynı zamanda ile de bağlantıları bulunan Barkey'in görüştüğü isimler arasında Uluslararası Kriz Grubu'ndan İran uzmanı Ali Vaiz, Mısırlı araştırmacı Ahmed Morsy, ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğretim üyelerinden Bayram Sinkaya da bulunuyor.

ABD'E FETÖ SAVUNUCULUĞU İLE TANINIYOR

kulislerinde FETÖ'yü savunmasıyla tanınan Henri Barkey, Fetullah Gülen'e bağlı Rumi Forum'un organizasyonlarında da profesyonel olarak görev yapıyor. İzmir asıllı ve İstanbul doğumlu olduğu için Türkçe'yi anadili düzeyinde konuşabilen Barkey, "Gülen'in CIA ile hiçbir bağlantısı yok" açıklamasıyla da dikkatleri üzerine çekmişti. Barkey, Gülen'in ABD'de oturum izni alması için referans olan isimlerden eski CIA çalışan Graham Fuller'in de yakın arkadaşı.

CIA YÖNETİCİSİ GÜLEN'İ SAVUNDU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CIA’nın gizli adamı İstanbul’daydı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN