Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Londra'da Suriyelilerden 'ye destek

Sivil toplum kuruluşu 'Suriye için Barış ve Adalet' Londra'da düzenlediği etkinlik ile 'ye destek mesajı verdi.

Giriş Tarihi: 25.7.2016 12:20
Londra'da Suriyelilerden Türkiye'ye destek
Suriyeli ve Türklerin katıldığı, Londra'nın Greenford bölgesinde gerçekleştirilen etkinlik, 15 Temmuz darbe girişiminin engellenmesi sırasında şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kılınmasıyla başladı. Salonda bulunanlar daha sonra İstiklal Marşı ve Suriye milli marşını okudu.

Türk ve Suriye bayraklarıyla donatılan salonda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğana destek sloganları atıldı.

Etkinliğe katılan 'nin Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç kutlamayı demokrasi şöleni diye nitelendirerek, Suriyeli kardeşlerimiz ile dayanışmalarını göstermek, desteklerini ifade etmek için buradalar. Biz hepimiz biriz ve beraberiz. 'de meydanlardaki dayanışma ruhu İngiltere'de bütün renkleriyle güzellikleriyle yaşanıyor. İslam dünyasından çok sayıda Müslüman tıpkı Türkiye'deki kardeşlerimiz gibi uyumadan bizimle dayanışmalarını gösteriyorlar şeklinde konuştu.

Etkinliği organize eden sivil toplum örgütü Suriye için Barış ve Adalet'in temsilcisi Dr. Muhammed Najjar da amaçlarının Türkiye'de darbeyi engelleyen halka ve hükümete dayanışma mesajı iletmek olduğunu söyledi.

NAJJAR ''SURİYE HALKI OLARAK TEŞEKKÜR EDİYORUZ, SİZİN YANINIZDAYIZ'' DEDİ

Etkinliğe destek veren UETD İngiltere Başkanı Turhan Özen de Suriyeli kardeşlerimiz öncülük yaptı, biz de destek olduk. Bu onlar için önemli bir durum. 'Türkiye düşerse gidecek başka bir yerimiz yok' diyorlar. diye konuştu.

Etkinliğin sonunda İngiltere'de yaşayan Suriyelileri temsilen Dr. Faruk Nahas, günün anısına Büyükelçi Bilgiç'e Kuran-ı Kerim ve kılıç hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Londra'da Suriyelilerden Türkiye'ye destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN