li milletvekiline hapis cezası

Giriş Tarihi: 27.7.2016 17:05
Kuveytli milletvekiline hapis cezası

li milletvekili Abdulhamid Deşti'nin ve yönetimlerine hakaret ettiği gerekçesiyle 14 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldığı bildirildi.

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Ceza Mahkemesi, Deşti'yi gıyabında 14 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum etti. Mahkeme, Deşti'ye yönetimine ilişkin sözlerinden dolayı 11 yıl 6 ay, hakkındaki ifadesi nedeniyle ise 3 yıl hapis cezası verdi.

Deşti'nin teslim olması veya yakalanması durumunda üst mahkemeye temyiz başvurusunda bulunabileceği belirtildi.

Kuveytli milletvekili, geçen yıl eylül ayında Twitter hesabında "Bahreyn halkı kazanacak ve işgalciler gidecek" şeklinde bir ifade kullanmış, şubat ayında da Suriye rejimini destekleyen bir televizyon kanalında isim vermeden Suudi Arabistan'ı kastederek "tekfirci Vahhabi fikrin evinde vurulması" çağrısında bulunmuştu.

Kuveyt parlamentosu, Suudi Arabistan ve Bahreyn yönetimlerinin tepkisine neden olan bu olayların ardından başsavcılığın talebi üzerine dokunulmazlığını kaldırmıştı.

Dokunulmazlığı kaldırılmadan önce ülkeden ayrılan Deşti, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek duruşmalara katılmamış, yargılaması gıyabında devam etmişti.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuveytli milletvekiline hapis cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN