Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ'nün 'a desteği basınında

Giriş Tarihi: 28.7.2016 13:59 Güncelleme Tarihi: 28.7.2016 14:00
FETÖ'nün Clinton'a desteği ABD basınında

'de 8 Kasım'da yapılacak 58. başkanlık seçimleri öncesinde Demokratların başkan adayı Hillary ’un seçim kampanyaları boyunca maddi destek veren FETÖ lideri Fetullah Gülen ile ilişkisinin boyutları tartışılmaya başlandı.

girişiminin ardından FETÖ'nün yurt dışındaki bağlantıları yeniden gündeme gelmeye devam ediyor. Teröristbaşı Fetullah Gülen'in 'nin başkan adayı Hillary ile bağlantısı ortaya çıktı.

ABD basınında Türkiye'deki askeri darbe girişiminin lideri olarak bilinen Fethullah Gülen'in Demokrat Parti başkan adayı Hillary Clinton'a yaptığı bağışlar yeniden gündeme geldi.

FETÖ'NÜN UZUN SÜRE CLİNTON'IN DESTEKÇİLERİNDEN LOBİ ŞİRKETİ PODESTA GRUBU'YLA İŞ YAPTIĞI İDDİA EDİLDİ

National Interest'te yer alan bir haberde, FETÖ örgütünün uzun süre Hillary Clinton'ın destekçilerinden lobi şirketi olan Podesta Grubu'yla iş yaptığı iddiaları yer aldı. Belgeler desteklenen haberde, paralel yapı ile Clinton'ın kampanyalarıyla bağlantısının bulunduğu yinelendi. 2009 yılında gönderilen maillerden birinde paralel yapının üyelerinden birinin, Hilary Clinton'ın yardımcısı Huma Abedin'nden Türkiye'deki bir toplantı için Obama'yla iletişime geçmesine yardımcı olmasını istediğini öne sürüyor.CLİNTON'LA İFTAR POZU

15 Temmuz darbe girişiminden sadece 1 hafta sonra teröristbaşı Gülen'e bağlı 'Rumi Forum' ve 'Turkic American Alliance' adlı kurumların yöneticilerini ağırladı. Beyaz Saray'da poz veren Emre Çelik ve Faruk Taban'ın yıllar önce Clinton'la çekildikleri fotoğraf ABD'de gündem olmuştu.

National İnterest'te yer alan habere göre, Gülen'e bağlı kuruluşların Clinton'a bağışı 'skandal' bir gelişme olarak duyuruldu. Peter Navarro tarafından kaleme alınan yazıda, "Clinton ve karanlık din adamı 15 Temmuz'daki askeri darbe girişiminde başarısız oldular" ifadelerine yer verildi.

USA Today gazetesi tarafından yapılan bir araştırmada da, FETÖ'ye mensup kişilerin kongreye yurtdışından yasadışı finansman sağladıkları ve başkan adaylarına milyon dolarlarca para döktüklerinin altı çizilerek, bunun sonuçlarının ağır olabileceği vurgulandı

Eski 'First Lady', New York Senatörü ve ABD Dışişleri Bakanı olan Hillary Clinton böylelikle ABD'nin ilk kadın başkan adayı olarak tarihe geçti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'nün Clinton'a desteği ABD basınında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN