Obama 'ın mitingine katıldı

Giriş Tarihi: 29.7.2016 09:40
Obama Clinton'ın mitingine katıldı

Başkanı Barack Obama, 8 Kasım’da düzenlenecek başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti’nin adayı Hillary ’a destek vermek için parti kongresine katıldı.

Kongre üyelerinin önünde 45 dakika boyunca konuşan Obama, "Daha önce hiç kimse, Başkanı olmaya Hillary 'dan daha ehil olmamıştır" şeklinde konuştu. Clinton ile 8 yıl önce rakip olduklarını hatırlatarak, seçim yarışının çok zorlu geçtiğini itiraf eden ABD Başkanı, "Clinton, çok güçlü bir rakipti" dedi. ABD'nin geleceği konusunda çok iyimser olduğunu vurgulayan Obama, Clinton'ın başkanlığında ülkenin daha iyi olacağına inandığını kaydetti.

"ABD ZATEN GÜÇLÜ"

Konuşmasında Cumhuriyetçi Parti başkan adayı Donald Trump'ı sık sık eleştiren Obama, Trump'ın "Amerika'yı yeniden büyük yapalım" sloganını eleştirerek, "Amerika zaten büyük ve güçlü. Size söz veriyorum bizim gücümüz ve büyüklüğümüz Trump'a bağlı değildir" dedi.

Trump'ın sadece 'slogan atıp korku saldığını' savunan Obama, tüm dünya liderleri tarafından saygı gören Clinton'a oy kullanmaya olduğunu vurguladı. ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden da Clinton'a destek verdi. Trump yönetimindeki Amerika'nın çok daha zayıf ve güvensiz bir ülke olacağını savunan Biden, daha önce kimsenin Trump kadar ulusal güvenlik konularında hazırlıksız olmadığını öne sürdü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama Clinton'ın mitingine katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN