Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD'de Gülen'in iadesi için rekor imza

ABD'de Fethullah Gülen'in 'ye iade edilmesi için başlatılan kampanyaya 78 bin kişinin imza attığı belirtildi...

Giriş Tarihi: 2.8.2016 09:41
ABD'de Gülen'in iadesi için rekor imza

Fetullah Gülen'in 'ye iade edilmesi için Beyaz Saray resmi internet sayfasında başlatılan imza kampanyasına katılım 78 bini aştı.

ABD'de yaşayan Türklerin, Beyaz Saray'ın internet sayfasında Gülen'in iade edilmesi için başlattığı imza kampanyası sürüyor.

22 BİN İMZAYA DAHA İHTİYAÇ VAR

Kampanyanın sona ermesine iki hafta kala 78 bin 800 imzaya ulaşılırken, kampanyada hedeflenen 100 bin imzaya ulaşılması için 22 bin imzaya daha ihtiyaç bulunuyor.

17 Temmuz'da başlatılan kampanyanın başlığında, "Hükümetimizin Fethullah Gülen için güvenli liman olmayı terk etmesini ve kendisini 'ye teslim etmesini istiyorum" ifadesine yer verilirken, metninde de şu değerlendirmeler yer aldı:

"15 Temmuz günü, 'nin meşru ve demokratik olarak seçilmiş hükümetini devirmek için bir darbe girişiminde bulunuldu. O zamandan beri de faillerin Fethullah Gülen'e ve onun FETÖ terör örgütüne hizmet eden küçük bir asker grubu olduğu açıkça ortaya çıktı. Türkiye bizim Orta Doğu'daki en güvenilir ve uzun süreli müttefikimiz olmuştur. Gülen ise Türkiye'deki müttefiklerimiz tarafından terörist olarak tasnif edilmiştir. Türkiye'deki darbe girişimi dostlarımız olan Türk halkının cesur müdahaleleri ile durduruldu. Amerika Birleşik Devletleri olarak demokratik olarak seçilmiş yetkililer ve hükümetler ile çalışması için Başkanımızı ve hükümetimizi ikna etmekte lütfen bana yardım edin. Hükümetimizin Fethullah Gülen'e sığınak sağlamayı durdurmasını ve onu Türkiye'ye teslim etmesini istiyorum."

İmza kampanyasına Beyaz Saray'ın internet sayfasındaki "dilekçe" (petitions) bölümünden "petitions.whitehouse.gov" adresinden ulaşılabiliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'de Gülen'in iadesi için rekor imza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN