Senatosu’ndan yazıldığı söylenen FETÖ mektubu sahte çıktı

Giriş Tarihi: 4.8.2016
ABD Senatosu’ndan yazıldığı söylenen FETÖ mektubu sahte çıktı
Senatosu Dış İlişkiler Komitesi üyelerinin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'ye gönderdiği iddia edilen ve Senatörerin FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'i övdüğü mektup sahte çıktı. Mektup önceki gün sosyal medyada ortaya çıkmış ve büyük bir tepkiye neden olmuştu. Türkiye'nin terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG'yi bombalamasıyla ilgili endişelerden bahsedildiği 15 Şubat tarihli sahte mektupta, Cumhurbaşkanı Erdoğan yönetiminin İslami radikalleşmeye izin verdiği ve buna karşı Amerikan yönetiminin "saygın İslami alim" Gülen ve hareketine destek vermesi isteniyor. SABAH'ın ulaştığı Senato Dış İlişkiler Komitesi yetkililerinden biri, belgenin tamamen sahte olduğunu söyledi. İsminin gizli kalması şartıyla yazılı açıklama yapan bir diğer yetkili ise "Tamamen sahtekârlık. Türk yetkililere mektubun sahte olduğu bilgisini internette göründükten bir süre sonra verdik" dedi.

ALMANYA
3 milyon Türk'ün yaşadığı 'daki "Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi"ne 40 binden fazla kişi katıldı. Alman yetkililerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telekonferans yoluyla meydanda hitap etmesini engellemesine rağmen, çevre ülkelerden mitinge katılım gerçekleşti. İngiltere merkezli BBC, 'da yaşayan Türk vatandaşlarının son seçimlerde AK Parti'ye yüzde 60 oranında destek verdiğini hatırlattı.

FETÖ ELEBAŞISININ İADESİ İÇİN GÖRÜŞMELER BAŞLADI
TBMM Dışişleri Komisyonu üyelerinden oluşan heyet, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi ve sonrasında Türkiye'de yaşanan gelişmeleri anlatmak üzere ABD Dışişleri Bakanlığı'nda görüşmeler yaptı. Heyet, önce Bakanlığın Demokrasi ve İnsan Haklarından Sorumlu Müsteşarı Tom Malinowski, daha sonra Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Müsteşarı Victoria Nuland ile görüştü. Komisyon Başkanı AK Parti Malatya Milletvekili Taha Özhan, örgütün elebaşı Gülen'in iadesinin ele alındığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD Senatosu’ndan yazıldığı söylenen FETÖ mektubu sahte çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN