Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’te yüzlerce sığınmacı yeni sığınmacı yasasını protesto etti

Stockholm’de Parlamentosu önünde toplanan yüzlerce sığınmacı 20 Temmuz’da yürürlüğe giren yeni sığınmacı yasasını protesto etti.

Giriş Tarihi: 4.8.2016 10:02
İsveç’te yüzlerce sığınmacı yeni sığınmacı yasasını protesto etti

Parlamentosu'nda kabul edilerek yürürlüğe giren yeni sığınmacı yasası ile daha önce süresiz verilen oturma izinleri 3 yıl süre ile sınırlandırılıyor. Aile birleşimi kuralları da sertleştirilerek, sığınmacıların kendi kendilerini geçindirebilmeleri ve uygun bir konuta sahip olmaları şartı getiriliyor.

Yeni sığınmacı yasası geriye dönük olarak işletilecek ve henüz sığınma başvuruları sonuçlandırılmayanlar yasadan etkilenecek. Ayrıca 24 Kasım 2015 tarihinden sonra sığınma başvurusunda bulunanlar ile sığınma başvuruları 20 Temmuz 2016 tarihinden sonra kabul edilenler de yasanın kapsamı içerisinde olacaklar. Kabul edilen yeni yasa üç yıl süre ile yürürlükte kalacak.

Protesto gösterisinin düzenleyicilerinden Mohamed Al-Ali, 'in adil ve eşitçi bir ülke olarak tanındığını, ancak yasanın geriye doğru işletilmesinin adaletsiz olduğunu belirterek, ''Gerekirse bu akşam ve yarın da burada olacağız'' diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsveç’te yüzlerce sığınmacı yeni sığınmacı yasasını protesto etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN