Şakanın sonu iyi bitmedi

Katalonya bölgesindeki sahil beldesi Playa d’Aro’da eğlence amaçlı düzenlenen bir gösterinin terörist bir saldırı olduğu sanılınca tansiyon gerildi. Çıkan olaylarda 11 kişi yaralandı.

Giriş Tarihi: 4.8.2016 10:25
Şakanın sonu iyi bitmedi

Yetkililer, sosyal medya üzerinden yapılan bir çağrıda, katılımcılardan paparazzi kılığına girmelerinin istendiğini açıkladı.

Ancak halk bu etkinliği bir tehdit olarak algılayınca olaylar değişti. Yerel , attığı bir tweetle çıkan kargaşadan şakanın organizatörlerini sorumlu tuttu. Polis sözcüsü Josep Sole buldukları sonuçları şöyle açıklıyor:

"Olaya müdahale etmek kolay değildi, her hangi bir vatandaş bunun bir saldırı veya başka türlü bir tehlike olduğunu düşünebilirdi. Herhangi bir cihatçı tehdit, bunu andıracak kostüm veya sahte silahlar kullanılmamıştı."

Bir görgü tanığı olayı şöyle anlatıyor:

"Sokak dumanlar altındaydı, ve benim de o an aklıma şunlar geldi; tamam işte bu son, burada bir bomba veya çatışma var. Dükkanı kapattım ve koşmaya başladım. Herkes de benimle birlikte koşuyordu."

Olayda sorumluluğu olduğundan şüphelenilen beş Alman vatandaşı göz altına alındı. IŞİD'in 'da ve Fransa'da üstlendiği terörist saldırıları, Avrupa'da halk arasında endişe ve tedirginliği tırmandırdı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şakanın sonu iyi bitmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN