Türkiye'nin en iyi haber sitesi

IKBY'deki FETÖ okulları Eğitim Bakanlığına devredilecek!

IKBY Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi, sorumluluk alanlarındaki Fetullahçı Terör Örgütü okullarının Eğitim Bakanlığına devredileceğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 6.8.2016 23:54 Güncelleme Tarihi: 7.8.2016 00:06
IKBY'deki FETÖ okulları Eğitim Bakanlığına devredilecek!

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi, sorumluluk alanlarındaki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) okullarına ilişki açıklama yaptı.

Dizayi, "Eğitim Bakanlığı bu okullara el koyacak. Bu okullar devam etsin ama tamamıyla Eğitim Bakanlığına bağlansın, artık bu ellerden çıksın. Bu okullarda başka bir sistem olacak, başka insanlar girecek, başka yönetim olacak." dedi.

ile sahip oldukları iyi ilişkilerin sonucu olarak böyle bir adım attıklarını vurgulayan Dizayi, " ile ilişkilerimiz iyi ve bu ilişkilere önem veriyoruz. O yüzden bu adımlar atılacak. Bu, aynı zamanda ile ilişkilere verdiğimiz önemin dostane bir adımıdır." ifadelerini kullandı.

Toplamda 13 bin öğrencisi olan okulların, IKBY Eğitim Bakanlığına bağlı olarak özel sektöre devredilmesinin de gündemde olduğunu belirten Dizayi, Eğitim Bakanlığının, bu okulları devralmak isteyen özel teşebbüsler ile görüşmelerini sürdürdüğünü aktardı. Dizayi, okulların yönetimi ve müfredatlarının nasıl olacağı konusunun yerel eğitim yasalarına göre düzenleneceğini kaydetti.

Dizayi, Türkiye'de 15 Temmuz'da FETÖ'nün darbe girişiminden sonra söz konusu okulları "çok ciddi şekilde takip etmeleri gerektiğini" ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IKBY'deki FETÖ okulları Eğitim Bakanlığına devredilecek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN